Upravená a finálna verzia série smajlíkov s názvom Emoji 11.0 pre rok 2018 je už pripravená. Softvéroví výrobcovia ako Apple, Google a Microsoft tak môžu začať navrhovať vlastné emoji podľa svojho dizajnu, no na základe oficiálnych podmienok.

K existujúcim 2 666 smajlíkom sa tak tento rok v júni pridá 157 úplne nových kúskov, ktoré budú zahŕňať superhrdinov, plešaté hlavy i kučery, ktoré budú tentokrát obsahovať aj ryšavé odtiene, aby sa necítili ukrivdení ani členovia vzácnej „redhead“ populácie či dokonca množstvo nových zvieracích emoji.

Video nižšie vám ukáže celú škálu pripravených smajlíkov:

Majte však na pamäti, že zobrazené emoji sú len vzorkami, finálne podoby uvidíte až v polovici tohto roka podľa toho, aký operačný systém používate.

V tomto roku uvidíme medzi smajlíkmi aj nové výrazy. Vyjadriť budete môcť napríklad to, že mrznete na zastávke, varíte sa v kancelárii alebo sa len necítite pohodlne.

©Emojipedia

Čo sa týka jedla, nezdravé sladkosti stále prevažujú tie zdravé a telu prospešné potraviny. Každý si však rád zamaškrtí, čo môžete vyjadriť napríklad sladkým cupcakeom. Keď sa však opäť dáte na diétu, budete mať k dispozícii aj výber z nového ovocia či zeleniny.

©Emojipedia

Veda? Prečo nie? Myslieť sa bude aj na intelektuálov, ktorí určite radi využijú emoji laboratórneho plášťa, bezpečnostných okuliarov, Petriho misky, magnetu a mnohých iných vedeckých predmetov.

©Emojipedia

Hygiena je ďalším bodom v novej sérii emoji. Činnosti budete môcť vyjadriť napríklad metlou, špongiou, mydlom alebo aj toaletným papierom.

©Emojipedia

A nakoniec, po mnohých pripomienkach, bola pridaná aj pirátska vlajka. Ako sme bez nej vôbec mohli existovať?

©Emojipedia