Ak sleduješ scénu okolo Elona Muska, určite si si všimol jednu dôležitú novinku. SpaceX, spoločnosť, ktorá nedávno ovládla pozornosť ľudí štartom rakety Falcon Heavy so zaujímavým nákladom má v rukáve ešte jeden trik.

Ich cieľom je na obežnú dráhu vypustiť 12 000 satelitov, ktoré budú poskytovať internetové pripojenie pre celý svet. Je jedno, kde budete. Jednoducho sa pripojíte a môžete surfovať. Hovorí sa aj o tom, že budúce generácie elektromobilov Tesla by mohli pre komunikáciu využívať práve internet od SpaceX.

Peniaze pôjdu na misiu na Mars

Ak sa pýtaš, na čo je to dobré, tak vedz, že Musk na satelitnom internete nechce zarobiť. Všetky peniaze vraj chce vraziť do misie na Mars. Ak sa raz rozhodneš, že si od nich internet objednáš, tak svojim spôsobom podporíš kolonizáciu červenej planéty, a to je už niečo, na čo môže byť hrdý.

TIP REDAKCIE
Lacný internet pre každého: SpaceX začína s budovaním satelitného systému Starlink

Späť však k aktuálnym udalostiam. SpaceX mal na obežnú dráhu vypustiť prvé dva satelity v noci zo včera na dnes. Bohužiaľ, nestalo sa tak. Tím SpaceX totiž potreboval viac času pre finálnu kontrolu nákladu, resp. spôsobu, akým je naložený a chránený.

Dobrou správou je, že raketa, aj náklad majú byť vo veľmi dobrom alebo ako SpaceX opisuje, „zdravom“ stave. Ak ťa zaujíma, aký rýchly internet by si mohol vďaka satelitom chytať aj u teba doma, tak si predstav gigabitové pripojenie priamo z nebies. Už sa tešíš? My tiež!