Samsung predstavil ISOCELL Dual: Duálny fotoaparát sa dostane aj do lacnejších telefónov!

Samsung Electronics, popredná svetová spoločnosť v oblasti vyspelých polovodičových technológií, predstavil ucelené riešenie pre telefóny s dvoma fotoaparátmi.

Samsung Electronics, popredná svetová spoločnosť v oblasti vyspelých polovodičových technológií, predstavil ucelené riešenie pre telefóny s dvoma fotoaparátmi, ktoré obsahuje obrazové snímače ISOCELL Dual a proprietárny softvér pre dve obľúbené funkcie – úpravu zaostrenia (bokeh) a fotografovanie za zhoršených svetelných podmienok (LLS).

Zatiaľ čo v minulosti boli tieto funkcie využívajúce dva fotoaparáty bežne vyhradené pre smartfóny vyššej triedy, snímače ISOCELL Dual spoločnosti Samsung a jej knihovňa proprietárnych softvérových algoritmov umožňujú tieto funkcie aj u mobilných zariadení v nižšej cenovej kategórii.

„Dva fotoaparáty ponúkajú nové a vzrušujúce možnosti fotografovania na mobilných zariadeniach,“ uviedol Ben K. Hur, viceprezident pre marketing divízie System LSI spoločnosti Samsung Electronics. „Komplexné riešenie spoločnosti Samsung pre snímače ISOCELL Dual zjednodušia našim zákazníkom proces vývoja produktov a umožnia im ponúknuť širšiemu spektru spotrebiteľov najoptimalizovanejšie funkcie pre telefóny s dvoma fotoaparátmi.“

Smartfóny s dvoma fotoaparátmi majú dva obrazové snímače, ktoré získavajú rôzne svetelné informácie, a umožňujú tak nové funkcie, akou je napríklad úprava zaostrenia a fotografovanie za zhoršených svetelných podmienok. Vďaka týmto prednostiam sú špičkové mobilné zariadenia s dvoma fotoaparátmi na vzostupe. Integrácia dvoch fotoaparátov však môže byť pre výrobcov pôvodného zariadenia (OEM) ťažkou úlohou, pretože vyžaduje časovo náročnú optimalizáciu medzi OEM a rôznymi dodávateľmi zaoberajúcimi sa vývojom snímačov a algoritmického softvéru. Komplexné riešenie spoločnosti Samsung pre telefóny s dvoma fotoaparátmi tento proces zjednoduší a umožní mobilným zariadeniam strednej a základnej triedy využívať niektoré fotografické funkcie, ktoré sú k dispozícii predovšetkým u zariadení vyššej triedy vybavených ďalším procesorom obrazového signálu.

TIP REDAKCIE
OnePlus 6 a 6T dostávajú aktualizáciu, zlepšuje bezpečnosť a opravuje chyby

V záujme urýchlenia vývoja a odstránenia problémov pri optimalizácii smartfónov s dvoma fotoaparátmi ponúka teraz spoločnosť Samsung ako prvá v odbore komplexné riešenie, ktoré zahŕňa snímače ISOCELL Dual a algoritmický softvér optimalizovaný pre tieto snímače. To umožní mobilným zariadeniam strednej a základnej triedy využívať populárne funkcie, ktoré ponúkajú existenciu dvoch fotoaparátov, napr. úpravu zaostrenia a fotografovanie za zhoršených svetelných podmienok. Samsung poskytuje svoj algoritmus pre úpravu zaostrenia k balíku obrazových snímačov s rozlíšením 13 megapixelov (Mpx) a 5 Mpx a algoritmus pre fotografovanie za zhoršených svetelných podmienok (LLS) k balíku dvoch snímačov s rozlíšením 8 Mpx, aby zjednodušil ich implementáciu zo strany OEM.

Total
42
Zdieľaní
Total
42
Zdieľať