Od hudby k medicíne: Ako 5G zmení svet?

Bleskurýchla generácia bezdrôtovej technológie bude poháňať autonómne autá, virtuálnu realitu a smart-mestá. Čo všetko sa ešte od nej očakáva?

Bleskurýchla generácia bezdrôtovej technológie bude poháňať autonómne autá, virtuálnu realitu a smart-mestá. Čo všetko sa od nej ešte očakáva?

Budúcnosť použitia 5G vzhliada k mnohým dobrým a zaujímavým veciam. Vedci sa pohrávajú aj s myšlienkami, kedy by sa ľudia mohli pomocou nej učiť. Malo by sa to docieliť prenosom fyzických zručností a schopností cez sieť. Takúto technológiu nazvali “Internet of Skills” čiže Internet zručností.

5G by podľa všetkého mala odstrániť všetky oneskorenia, ktoré momentálne v takýchto technológiách existujú. “Dúfame, že vďaka 5G a novej sieťovej architektúre, ktorú vybudujeme sa nám podarí oneskorenie znížiť na rýchlosť svetla,” uviedol Mischa Dohler, profesor bezdrôtovej komunikácie.

Operácie uskutočňované z tisícok kilometrov a nový spôsob učenia sa

S vynikajúcou 5G technológiou by sa prakticky zmenil celý svet. Chirurg by mohol s virtuálnou realitou a haptickými rukavicami, ktoré cítia pohyb a tlak operovať pacienta na druhej strane sveta prostredníctvom robota.

TIP REDAKCIE
Majitelia iPhone 13 sú zúfalí: Bizarný problém sfarbuje displej do ružova
Zdroj: CNN

Klavirista alebo skladateľ by mohol digitalizovať svoje schopnosti a naučiť tak kohokoľvek hrať na klavír. Nádejnému hudobníkovi by stačilo stiahnuť si z databázy informácie do exoskeletonu, ktorý by začal hýbať prstami. Človek a jeho svaly by si následne pohyb osvojili. Tak isto by mohol svet vyučovať napríklad nových chirurgov v školách po celom svete.

Dať do pohybu toto všetko by však mohlo trvať ešte ďalšie desaťročie. Funkčný Internet zručností by sme ale s radosťou privítali už len kvôli zaujímavej skúsenosti.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať