Niečo ako palec dole: Facebook testuje tlačidlo na nesúhlas s komentárom

Najväčšia sociálna sieť na svete rozmýšľa nad tým, ako by vedela zviditeľniť možnosť označovania pre používateľa nevhodných komentárov pod príspevkami na verejne dostupných stránkach.

Najväčšia sociálna sieť na svete rozmýšľa nad tým, ako by mohla zviditeľniť možnosť označovania pre používateľa nevhodných komentárov pod príspevkami na verejne dostupných stránkach. Tá v súčasnosti nie je až tak viditeľná, pretože sa skrýva za tromi bodkami.

Ako píše TechCrunch, cieľom snahy Facebooku je priniesť ešte jednoduchší, alebo lepšie povedané praktickejší spôsob na poskytovanie signálu, že daný komentár patrí medzi tie nevhodné, a preto s ním treba niečo robiť. Bodky v prípade úspechu momentálne prebiehajúceho testu v neďalekej budúcnosti nahradí podstatne lepšie viditeľné tlačidlo “downvote”.

Sieť však upozorňuje, že tu i napriek možnej podobe stále nejde o kontroverzné “dislike” tlačidlo, ale niečo trošku odlišné. Súčasťou softvérovej novinky nie je počítadlo ako v prípade “like” alternatívy, vďaka čomu sa vyhnú potenciálnemu zosmiešneniu dotknutého používateľa.

Je to len jednoducho nástroj, vďaka ktorému vie Facebook veľmi efektívne identifikovať poburujúci obsah vrátane jeho typu. Keď niekto toto nové tlačidlo využije, v tom okamihu sa mu skryje daný komentár a následne pred sebou uvidí možnosť zaradiť ho do troch rôznych kategórií.

TIP REDAKCIE
Erupcia sopky v Tongu pretrhla podmorský internetový kábel, celá krajina ostala bez pripojenia

Netestujeme tlačidlo palec dole. Zaoberáme sa funkcionalitou pre ľudí, aby nám vedeli poskytovať spätnú väzbu o komentároch v príspevkoch verejných stránok. Testovanie momentálne prebieha iba na skromnom počte používateľov z USA,prezradil hovorca sociálnej siete pre TechCrunch.

Kedy sa zmeny dočkáme, zatiaľ ani len netušíme. Rovnako môže nastať situácia, že sa jej nedočkáme vôbec. Momentálne je všetko v rukách tých, ktorí sú súčasťou spomínaného testovania.

Total
41
Zdieľaní
Total
41
Zdieľať