Manažér DHL: Tesla Semi nám môže ročne ušetriť desaťtisíce dolárov

Futuristický kamión americkej automobilky má podľa všetkého pred sebou poriadne ružovú budúcnosť.

Futuristický kamión americkej automobilky má podľa všetkého pred sebou poriadne ružovú budúcnosť. Z kalkulácií logistického giganta DHL je možné vydedukovať, že dlho nepotrvá a Elon Musk nebude Semi jednoducho stíhať vyrábať. 

Prezident prepravy z DHL, Jim Monkmeyer, v rozhovore pre Reuters totiž prezradil, koľko ich spoločnosť dokáže s novinkou z dielne Tesly ušetriť. Ak by nahradili dopravné vozidlo na fosílne palivo tým, ktoré poháňa elektrická energia, vo vrecku by im ročne zostalo až niekoľko desiatok tisícov amerických dolárov.

Investícia by sa im navyše mohla vrátiť už o necelé dva roky, čo je viac ako skvelé. Môže za to fakt, že elektrický pohon nepozostáva z toľkých a z tak komplexných častí ako zaužívaná spaľovacia alternatíva.

Na základe spotreby energie a nižších nákladov na údržbu predpokladáme, že doba návratnosti bude trvať tak rok a pol.

TIP REDAKCIE
SWAN a 4ka spúšťajú pevný 5G internet na doma: Rýchlosť až 250 Mb/s a cena 21 €!

Ako píše Electrek, spoločnosť DHL si, podobne ako UPS alebo Pepsico, u automobilky Tesla objednala asi dve stovky elektrických kamiónov Semi. V ponuke sú dve rôzne verzie s rôznymi cenovkami. Jedna stojí okolo 150 000 a druhá pre zmenu až okolo 180 000 dolárov.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať