To je podoba: Asus predstavil Android smartfón, ktorý vyzerá ako iPhone X!

Taiwanský výrobca spotrebnej elektroniky prináša mobilnú novinku s takým vizuálnym prevedením, aké vám bude pripomínať minuloročnú desiatku z dielne kalifornského jabĺčka.

Taiwanský výrobca spotrebnej elektroniky prináša mobilnú novinku s takým vizuálnym prevedením, aké vám bude pripomínať minuloročnú desiatku z dielne kalifornského jabĺčka. A to ako zadnou, tak aj prednou stranou.

Novinka ZenFone 5Z vyfasovala zobrazovací panel, ktorý sa až príliš nápadne podobá na panel z iPhonu X. Nie však iba jeho výrezom vo vrchnej časti. Aj v tomto prípade totiž zaberá takmer celú prednú stranu konštrukcie, čo znamená, že sú k dispozícii veľmi tenučké rámiky.

Na zadnej pre zmenu nájdete podobne vyzerajúci a veľmi podobne umiestnený duálny fotoaparát.

A čo na to výrobca? Asus sa podľa informácií z webu The Verge obraňuje tým, že nemôžu predsa ignorovať požiadavky zákazníkov. Preto prináša na spotrebiteľský trh tento cenovo dostupný Android smartfón.

ZenFone 5Z by mal stáť do 500 eur, za čo vám vie okrem iného ponúknuť aj celkom slušnú hardvérovú výbavu. O čom je teda reč?

6,2″ a Snapdragon 845

Na prednej strane novinky so značkou Asus je umiestnený gigantický, až 6,2-palcový zobrazovací IPS LCD panel vo Full HD+ a s pomerom strán 19:9, pričom zaberá až 90 percent prednej plochy. V útrobách zase tiká hi-tech čipset Snapdragon 845, ktorému asistuje buď 4, 6 alebo až 8 GB operačná pamäť RAM. Všetko tu záleží už iba od nárokov zákazníka.

Na fotenie slúži spomínaná duálna zostava, kde je k dispozícii 12 aj 8 Mpx fotoaparát. Oba kúsky sú odlišné ako veľkosťou objektívov (24 vs. 12 mm), tak aj veľkosťou pixelov (1,4 µm vs. 1,12 µm) či veľkosťou clonového čísla, pretože ten prvý ponúka f/1,8 a druhý f/2,0. Rovnako stojí za zmienku elektronická stabilizácia obrazu s asistenciou gyroskopu. Tú dokonca dostal i fotoaparát na prednej strane.

Čo sa týka detailov o operačnom systéme, používatelia majú k dispozícii najnovší Android 8 Oreo, a to vrátane nadstavby ZenUI 5.0.

Ako už bolo spomenuté, Asus ZenFone 5Z dorazí na pulty s cenovkou pohybujúcou sa okolo sumy 480 eur. Predaj by mal začať niekedy v apríli.