Tak sa zdá, že Apple svoje najväčšie softvérové aktualizácie plánuje vydať vždy na jeseň, čo potvrdzuje aj správa portálu Bloomberg. Tá obsahuje niekoľko noviniek, na ktoré sa tento rok môžeme tešiť.

Nová funkcia pre iOS 12 a macOS 10.14.

Po novom budú aplikácie tretej strany schopné pracovať naprieč všetkými zariadeniami iPhone, iPad a počítačmi Mac. Ide o funkciu, ktorá bude zahrnutá ako v iOS 12, tak aj v macOS 10.14.

Animoji nielen pre iPhone X

Ďalej nás čaká aj aktualizácia „animoji“ pre iPhone X. V aktualizácii by sme sa mali dočkať nových postavičiek a lepšieho menu, no čo je ešte väčšia bomba, budú môcť byť použité aj vo funkcii FaceTime. A nielen tam. Apple údajne pracuje aj na novom iPad-e, ktorý bude disponovať Face ID kamerou, čo jeho vlastníkom taktiež umožní hrať sa s novými animoji.

FOTO: Mac Rumors

Stocks, Siri a Digital Health

Niektoré ďalšie aktualizácie zahŕňajú aj vynovenú aplikáciu „Stocks“, viac možností v nastavení „Nevyrušovať“ a taktiež aj zopár zmien týkajúcich sa rozhrania importu fotografií iPad-u. Siri bude po novom viac integrovaná, čo sa vyhľadávacích funkcií iPhone-u týka, a aplikácia Digital Health zas umožní rodičom sledovať čas, ktorý ich dieťa strávi za obrazovkou.

FOTO: Naked Security – Sophos

Všetkých, alebo teda väčšiny spomínaných funkcií, by sme sa mali dočkať počas každoročného jesenného vydávania.

Stratégia za stratégiou

Vyzerá to tak, že namiesto toho, aby sa tím Apple sústredil na jesennú aktualizáciu, teraz dozerá na aktualizácie naplánované na dva roky dopredu. Zdroje portálu Bloomberg hovoria, že čím viac Apple rástol, tým viac boli jeho stratégie chybné – napr. vydávanie aplikácií ešte predtým, než boli na niečo také pripravené, čo ich robilo nespoľahlivými a chybnými. Apple však dúfa, že nová stratégia by mala staré chyby rapídne zredukovať, alebo úplne eliminovať.