Toyota ukázala bizarný koncept autonómneho auta: Spojí sa s Amazonom, Mazdou aj Uberom

Najväčší technologický veľtrh na svete, CES, je plný prekvapení. Toyota počas neho predstavila novú elektrickú a autonómnu platformu, ktorú má predávať svojim partnerom.

Najväčší technologický veľtrh na svete, CES, je plný prekvapení. Toyota počas neho predstavila novú elektrickú a autonómnu platformu, ktorú má predávať svojim partnerom, medzi ktorých patria spoločnosti ako Amazon, DiDi, Mazda, Pizza Hut či Uber.

Prezident Toyoty, Akio Toyoda vo svojom vyjadrení opísal to, ako automobilový priemysel prechádza najdramatickejšími technologickými zmenami vôbec. Toyota chce podľa jeho slov ostať v popredí a ponúkať mobilitu, ktorá ľuďom poskytne pohodlie a služby, aké si zaslúžia.

Elektrické vozidlo, ktoré by tieto služby mohlo sprostredkovať sa volá e-Palette.

Toyota začína spolupracovať s partnermi ako Amazon, Pizza Hut či Uber

Čo sa dizajnu týka, skutočne to vyzerá ako koncept, ktorý by mal radšej ostať len na papieri. Toyota je však presvedčená, že sa na cesty dostane už čoskoro. V takých Spojených štátoch by sa to malo stať už začiatkom ďalšieho desaťročia, od ktorého nás delia už len dva roky.

TIP REDAKCIE
Mortal Kombat 12? Legendárna herná sága sa zrejme dočká nového rozšírenia

Budúcnosť je jednoznačne elektrická a autonómna. Podobné plány, ako Toyota, má aj VW, Navya a dokonca aj Elon Musk. Kto tento koncept premení na reálne vozidlo schopné zaradiť sa do skutočného sveta, vyhrá.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať