RECENZIA Xiaomi Mi Cannon: Bluetooth reproduktor, ktorý musíš mať, ak si blázon do dizajnu

Vyskúšal som Xiaomi Mi Cannon, bluetooth reproduktor, ktorý vyhral ocenenie za najlepší dizajn.

0

Xiaomi v západnom svete poznáme aj pod označením „čínske jabĺčko,“ čo mu prischlo hlavne vďaka kvôli inšpirovaniu sa americkým výrobcom Apple. Reproduktor Xiaomi Mi Cannon je ich najnovším prírastkom, ktorý dokonca vyhral ocenenie iF Design Award.

Aby si si krásny dizajn Xiaomi Mi Cannon obľúbil, nemusíš byť milovníkom všetkého od Apple. Repráčik vyzerá krásne snáď úplne všade. V obývačke, na stolíku, v kuchyni, jednoducho všade.

Xiaomi Mi Cannon som testoval posledných pár týždňov, takže viem, čo všetko dokáže a kde sú naopak jeho slabiny. Spomeniem obe strany príbehu, takže ak chceš vedieť či sa ti hodí, čítaj ďalej!

Elegantný dizajn Xiaomi Mi Cannon

Reproduktor známy aj ako Xiaomi Mi Bluetooth 4.1 speaker je dostupný za 24 € z obchodu GearBest.com.

Mal by si si ho kúpiť ak:

+ Máš rád prémiový dizajn
+ Kvalitné ovládanie
+ Nádherne čisté výšky a stredy
+ Máš nízky rozpočet, no chceš kvalitný kúsok
+ Potrebuješ ozvučiť len oblasť okolo teba

Nemal by si si ho kúpiť ak:

– Chceš prebasovaný reproduktor
– Potrebuješ ozvučiť väčšie miestnosti
– Chceš použiť 3,5mm jack

Pri mojej práci som si zvykol, že kvalitný dizajn a spracovanie prichádza väčšinou až pri tých drahších zariadeniach. Pri reproduktore od Xiaomi to však pravda nie je. Bol som veľmi prekvapený, keď som zistil, že Mi Cannon pôsobí „na oko aj na dotyk“ ako prémiový produkt. V skutočnosti však prémiový nie je a vzhľadom na cenu, ani nemôže byť.

Ide o reproduktor, ktorého cena vôbec nezodpovedá tomu, ako v skutočnosti pôsobí. Okamžite som si zamiloval mäkko pôsobiace telo z hliníka, ovládacie prvky a aj elegantné, modré LED svetielko. Z dizajnovej stránky v Xiaomi odviedli skutočne dobrú prácu.

TIP REDAKCIE
RECENZIA IQOS 3 Multi: Kompaktnejšia alternatíva

Reproduktor som si zamiloval natoľko, že by som kľudne prijal aj väčšiu verziu s väčším výkonom. Uvidíme, možno sa mi to raz splní.

Xiaomi predáva čiernu aj bielu verziu. Ja odporúčam tú svetlú

Kvalita zvuku

Na čo by ti bol reproduktor, ktorý vyhral dizajnové ocenenie, ak by nevedel nič prehrať, že? Výhodou Mi Cannon je fakt, že zvuk šíri všade okolo seba. Ak by si ho postavil do stredu miestnosti, hudbu by si rovnako počul či by si sa postavil pred alebo za neho.

Čo sa testovania reproduktoru týka, žil som s ním pár týždňov, takže som na ňom napočúval niekoľko sto, ak nie tisíc skladieb líšiacich sa žánrom, intenzitou alebo hlasitosťou. Nebral som to síce úplne vedecky (toto nechávam na audio expertov), pár poznatkov by som však mal. Prvým je fakt, že pri vyššej hlasitosti už začína strácať jasnosť vo zvukoch. Na druhú stranu má nádherne čisté stredy a výšky. Milovníci basov by mali túto recenziu okamžite vypnúť, keďže Mi Cannon na to nie je určený.

Hodí sa perfektne na bežné počúvanie hudby alebo ako náhrada za reproduktory ku notebooku. Audio kajšmentke by sa však mali popozerať po zvukovo kvalitnejších zariadeniach.

Porovnanie bielej a čiernej verzie

Výdrž batérie

Xiaomi Mi Cannon je bezdrôtový reproduktor, ktorý dokáže bez toho, aby bol pripojený do siete prehrávať hudbu 7 hodín vkuse. Slušné číslo! Pripojenie k reproduktoru prebieha cez Bluetooth a prebieha sakramentsky rýchlo.

Tak, ako pri mnohých zariadeniach z Číny (pozerám sa na teba, inteligentný vysávač od Xiaomi, ktorý si zamrmle mandarčinou vždy, keď sa mu niečo znepáči) ti aj Mi Cannon pripomenie, odkiaľ pochádza. Stane sa tak vždy pri pripojení, no nejde o nič s čím by sa nedalo žiť. Chápem však, že niekomu to prekážať môže.

TIP REDAKCIE
RECENZIA Huawei P20 Pro: Narodil sa nový kráľ!

Čo ma trošku sklamalo je dosah bluetooth konektivity. Stačilo, že som od neho vzdialil telefón na viac ako 5 metrov a zvuk okamžite začal chrčať. Ide teda o bezdrôtový reproduktor, ktorý budeš chcieť mať pri sebe, a to hneď z niekoľkých dôvodov. Prvým je dizajn (je fakt nádherný), druhým je kvalita bluetooth pripojenia a tým tretím fakt, že nehrá tak hlasno, aby si si ho v plnej miere užil z druhého konca veľmi veľkej miestnosti.

Verdikt

Xiaomi Mi Cannon je azda najlepšie vyzerajúcim bluetooth reproduktorom spomedzi modelov, ktoré cenou neprekračujú hranicu 25 €. Pred jeho kúpou však musíš zvážiť, čo je pre teba dôležité. Je to dizajn, ktorému hravo dávam plný počet bodov alebo je to konektivita alebo je to kvalita zvuku?

Objednal by som si ho znovu? JEDNOZNAČNE. Ale to som ja, človek, ktorý je zaťažený na pekne vyzerajúce veci. Ak by si za podobné peniaze chcel lepšiu konektivitu, lepší zvuk, no subjektívne horší dizajn, neprehliadni Mi Square Box Speaker.

Technická špecifikácia

Model Xiaomi Mi Cannon
Farebné prevedenie Biele a čierne
Materiál ABS / Hliník
Pripojenie Micro-USB
Verzia bluetooth 4.1
Výstup pre slúchadlá Nie
Slot pre SD kartu Nie
Výkon 5 wattov
Rozmery 60 x 60 x 93,3 mm
Váha 260 gramov
Výdrž batérie 7 hodín
Kapacita batérie 1 200mAh / 3.7v