Spotrebiteľský trh s akčnými kamerami má za sebou boom, po ktorom zaplavila pulty obchodov celkom slušná kôpka noviniek od nových hráčov. A zatiaľ, čo sa niektorí z nich vydali vlastnou cestou, niektorí pre zmenu zvolili stratégiu, kde zamerali pozornosť na kopírovanie úspešných kúskov z USA. 

Keď som rozbalil model Andoer AN300, bola to úplne prvá myšlienka, ktorá mi v tom momente prebehla hlavou. Táto podarená akčná kamera z poctivého plastu totiž vzbudzuje pri prvom pohľade dojem, že sa pozeráte na akýsi mix viacerých generácií GoPro-čiek, pričom je úplne jedno, či hovoríme o jej odolnom puzdre alebo o konštrukčnom prevedení samotného zariadenia.

Konštrukcia

Prsty v tom má aj fakt, že kameru vybavili dvomi samostatnými displejmi – ten monochromatický (0,96-palcová uhlopriečka) nájdete na prednej, zatiaľ čo ten farebný (320 x 240 pixelov) o veľkosti dvoch palcov zase na zadnej strane konštrukcie. V tomto prípade ho ale môžete naklápať, a to až do 180-stupňového uhla, čo vytvára doslova ideálne podmienky na fotenie širokouhlých selfie záberov. Mladé generácie si preto rozhodne prídu na to svoje.

Obsah balenia:
– akčná kamera AN300
– šikovná krabička
– odolné puzdro
– diaľkové ovládanie s remienkom
– úchytka na riadidlá bicykla
– úchytka na helmu

Vrchnú časť konštrukcie tvoria tri hlavné tlačidlá. Jedno z nich slúži ako spúšť, druhé umožňuje zapínať alebo vypínať Wi-Fi konektivitu na spárovanie so smartfónom a tretie dostalo za úlohu to isté, avšak s celou kamerou. Bočná strana skrýva dva porty, z čoho jeden poskytuje priestor na pripojenie microUSB konektora a druhý miniHDMI konektora. MicroSD karta sa vkladá hneď vedľa batérie, ktorá vyfasovala celkom slušnú, až 1 350 mAh kapacitu. Na prednej strane navyše nájdete aj užitočné LED svetlá, aby ste tak vedeli, či je elektronika aktívna.

TIP REDAKCIE
RECENZIA Samsung Galaxy Buds+: Kvalitnejší zvuk, neprekonateľná výdrž

Technická špecifikácia:
– foto senzor Sony IMX087
– 16 Mpx fotografie so 170-stupňovým uhlom
– natáčanie 4K videí pri 24 fps
– 0,96-palcový monochromatický panel
– 2-palcový LCD panel
– 1 350 mAh vymeniteľná batéria
– slot pre microSD kartu
– microUSB port
– miniHDMI port
– s puzdrom v balení zvládne ponor do 30 metrov

Čo sa týka výdrže na jedno nabitie, tie dve hodinky striedavého, no zároveň i nadštandardne aktívneho používania by nemali byť žiadny problém. Počas tejto doby som za pomoci diaľkového ovládania natočil pri 60 snímkoch za jednu sekundu hneď niekoľko kratších Full HD videí, a zároveň vyhotovil niekoľko fotografií. Nabitie plnej kapacity pritom trvalo necelé dve hodiny.

Softvérové nastavenia Andoer AN300 ponúkajú možnosť natočiť 4K video pri 24 fps alebo 2K pri 30 fps. Množstvo snímok za sekundu sa ale líši aj pri Full HD formáte, pretože je na výber 30, ale aj 60 fps. Slow-mo videá pri 120 fps majú maximálne rozlíšenie HD. Čísiel už ale bolo až až, preto sa teraz presunieme k samotnej kvalite.

Zábery

Akčná kamera dostala do svojej hardvérovej výbavy celkom slušný foto senzor z dielne japonského giganta Sony, takže vás pohľad na vyhotovené videá či fotografie, hoci je reč o cenovo dostupnom kúsku z Číny, rozhodne nezaskočí. Ide o model IMX078 (1/2.3″, CMOS), takže dokáže ponúknuť trošku viac ako tuctové ázijské modely v podobnej cenovej relácii. Osobne som zostal milo prekvapený – moje očakávania boli úplne niekde inde ako realita počas niekoľkodňového testovania.

170-stupňový uhol pohľadu nespôsoboval záberu žiadne vizuálne artefakty. Pohľad na fotografie mi pripomínal kvalitu prvej akčnej kamery od konkurenčného výrobcu Xiaomi, možno mierne lepšiu, no všetko záležalo od okolností. Keď AN300 používate počas pekného slnečného dňa, väčšina z vás bude vzhľadom k cenovke bez akýchkoľvek pochýb spokojná. Farby vyzerajú takmer tak ako tie reálne, digitálna stabilizácia robí svoju prácu na jednotku s hviezdičkou a šmrnc dokonca nechýbal ani detailom, pretože bolo všetko doslova ideálne ostré.

TIP REDAKCIE
Slúchadlá pre nenáročných: Tieto Bluetooth štuple teraz nestoja ani 8 €

 

Fotky v plnom rozlíšení

 

Aplikácia

Kameru môžeš ovládať tromi spôsobmi – tlačidlami priamo na nej, diaľkovým ovládaním na batériu bez nutnosti párovania alebo tvojím smartfónom, kde iba nainštaluješ originálnu aplikáciu od výrobcu Andoer. Keď ho potom s AN300 prepojíš, od tej chvíle nadobudneš ďalšie diaľkové ovládanie. Tentokrát ale citeľne komplexnejšie, pretože aplikácia ponúka podstatne viac funkcií ako iba dve obyčajné tlačidlá na tvojom zápästí. Na výber je ako Android, tak aj iOS verzia.

Cez mobilný telefón tak budeš vedieť meniť jednotlivé režimy, budeš vidieť aktuálny pohľad zapnutej kamery alebo budeš môcť upravovať nastavenia podľa svojich preferencií. Rovnako tam je k dispozícii galéria alebo digitálna spúšť, prostredníctvom ktorej natočíš video alebo cvakneš fotografiu.

Pri kúpe nezabudnite použiť časovo obmedzený akciový kupón AJAN300, vďaka ktorému si môžete túto akčnú kameru zaobstarať v e-shope TomTop iba za niečo okolo 55 eur.

PREHĽAD RECENZIE
Konštrukcia
80 %
Dizajn
75 %
Kvalita záberov
85 %
Výdrž
70 %
Softvér
75 %