HTC Vive Pro VR je tu: Prináša 2 OLED panely a o 78 % vyššie rozlíšenie

HTC prekvapilo konkurenciu a na CES 2018 predstavilo nový Pro model svojho obľúbeného VR headsetu. Novinka prichádza s výrazne vylepšeným displejom a oveľa viac.

HTC prekvapilo konkurenciu a na CES 2018 predstavilo nový Pro model svojho obľúbeného VR headsetu. Medzi tie najhlavnejšie novinky patria dva nové OLED displeje s kombinovaným rozlíšením 2 880 x 1 600 pixelov, čo je až o 78 % viac, než v prípade pôvodného Vive.

Vďaka tak peknému upgradu doslova získaš lepší pohľad na všetky VR tituly a samozrejme aj lepšiu grafiku. Ide totiž o 37 % nárast pixelovej hustoty, čo si všimne aj netrénované oko.

HTC Vive Pro ponúka dve kamery (Vive má iba jednu), ktoré majú vývojárom priniesť viac možností pri príprave titulov založených na rozšírenej realite. Pro okrem toho disponuje duálnymi mikrofónmi s funkciou tlmenia okolitého hluku a samozrejme aj slúchadlá.

HTC Vive Pro ponúka 2 OLED displeje

Na nový headset sa zamerali aj dizajnéri, ktorí ho upravili pre čo najväčší komfort. Dosiahli to prenesením váhy z prednej strany zariadenia viac do stredu a vylepšením popruhu na hlavu.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Tesla má na Slovensku postaviť Gigafactory! Vyrábať v nej chce najdrahšie modely

Spoločnosť však zatiaľ nešpecifikovali, kedy bude vynovená verzia dostupná a ani to, koľko bude stáť.

HTC má však ešte jedno prekvapenie. S novým Vive Pro predstavili aj nový Vive Wireless Adapter, teda ovládač, ktorý je skutočne bezdrôtový. Založený je na technológii WiGig a funguje ako s Pro, tak aj pôvodným modelom. Dostupný však bude až v treťom štvrťroku 2018.

Tím Vive sa okrem toho spojil s Vimeo, s ktorým pripravil celý katalóg kvalitného obsahu vybraného priamo pre virtuálnu realitu. Celý katalóg je dostupný vo virtuálnej realite.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať