Google Chromecast sa dokáže pekne pohrať s vašim WiFi pripojením

Ak ste vlastníkom Chromecast zariadenia od Google, mohlo sa vám stať, že ste z času načas mali problémy s vašim WiFi pripojením. Už teraz je zaznamenaná kopa hlásení o strate WiFi signálu pri pridávaní zariadenia s funkciou Cast (Chromecast, Google Home) do siete.

Ak ste vlastníkom Chromecast zariadenia od Google, mohlo sa vám stať, že ste z času načas mali problémy s vašim Wi-Fi pripojením. Už teraz je zaznamenaná kopa hlásení o strate Wi-Fi signálu pri pridávaní zariadenia s funkciou Cast (Chromecast, Google Home) do siete.

Podľa všetkého Chromecastom nemá problém len router TP-Link C7, ale aj routery od ASUS, Linksys, Netgear a Synology.

Vlastníci Chromecast hlásia problémy s Wi-Fi konektivitou

Problém je v prenose údajov

TP-Link už vydal opravy vo forme firmvéru, ktorý by mal tento problém vyriešiť. Okrem toho v oznámení vysvetľuje, že problém je v tom, ako zariadenia odosielajú informácie do routera, keď sú čerstvo prebrané z režimu spánku. Zvyčajne takéto zariadenia do routera odosielajú dátový paket MDNS v 20-sekundových intervaloch, aby sa udržalo spojenie.

“Zaznamenali sme však, že zariadenia niekedy odošlú veľmi veľké množstvo týchto paketov veľmi veľkou rýchlosťou v priebehu krátkeho časového úseku. Toto sa stáva hlavne pri čerstvom zobudení zariadenia z režimu spánku, kedy sa môže do routera odoslať až 100 000 paketov,” tvrdí TP-Link.

TIP REDAKCIE
Snapdragon 8 Gen 1 prekonal v teste AnTuTu hranicu 1 milióna bodov

Jednoduchá rovnica

Tak to vyzerá, že čím dlhšie je zariadenie v režime spánku, tým viac paketov po zobudení odošle. Toto dokáže preťažiť váš router a negatívne ovplyvniť Wi-Fi pripojenie. Jednoduché reštartovanie by malo pomôcť, no komu by sa to chcelo robiť neustále dokola.

“Vieme, že menší počet používateľov má s týmto problémy, a už teraz naše tímy pracujú na riešení,” povedal hovorca Google.

Pre niektoré routery by mal byť firmvér už dostupný, no ak nie ste jeden z tých šťastných, budete si jednoducho musieť počkať.

Foto: CNET

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať