Už to začína: 35 bitcoinov za byt? V progresívnom Česku realita!

Chlapík z Ruska použil v rámci obchodu s nehnuteľnosťou najpopulárnejšiu kryptomenu.

Chlapík z Ruska použil v rámci obchodu s nehnuteľnosťou najpopulárnejšiu kryptomenu. Nové bývanie ho v Prahe stálo niekoľko desiatok digitálnych mincí. 

Ako informuje web CzechCrunch, za predajom bytu stojí miestna realitná kancelária Home Hunters, ktorá sa narozdiel od konkurencie nebojí výdobytkov digitálnej éry. Ide totiž o jeden z prvých obchodov, kde sa platilo kryptomenou a zároveň bola predmetom záujmu nehnuteľnosť.

Samotný obchod vraj prebehol ešte v novembri a záujemcu vyšiel 35 bitcoinov.

Měli jsme navržený proces celého obchodu, ale nebyl ještě otestován v praxi, proto jsme byli trochu nervózní. Přeci jen šlo o velkou příležitost a nikdo nechtěl nikde udělat chybu. Klientovi jsme tedy rovnou oznámili, že bude náš beta-tester a on s tím souhlasil,” prezradil na margo novinky Jaroslav Kováč, zakladateľ spomínanej kancelárie. “Ve středu pak klient podepsal smlouvu kupní, převedl bitcoiny na zadanou adresu a další den odletěl zpátky do své země.

TIP REDAKCIE
Garmin Epix 2 môžu stáť 1000 eur, Fenix ​​7 ponúknu ešte dlhšiu výdrž

Byty za bitcoiny

Nejde však o žiadnu výnimočnú udalosť, ale o normálnu vec, pretože ako je možné vidieť priamo na webe Home Hunters, pri kúpe nehnuteľnosti môže použiť bitcoiny úplne ktokoľvek. Stačí iba vlastniť dostatočný obnos mincí, ktoré treba previesť na iný účet. Celý proces v tomto prípade trval asi jeden týždeň – od výberu až po prepis.

Pomocí jediného převodu bitcoinu jste teď schopni koupit v Česku dům, byt nebo dokonce celý bytový dům. Naše služba aktuálně pokrývá veškeré nemovitosti, které se nacházejí v Praze, v Brně nebo v jejich blízkém okolí.

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať