VIDEO Takto iPhone X porušuje patenty Qualcommu: Hrozí zákaz predaja?

Po tom, ako Apple oznámil, že s iPhone X žiadne patenty neporušuje, Qualcomm vracia úder. Do patentovej bitky pritom zavolal spoločnosť Palm.

Po tom, ako Apple oznámil, že s iPhone X žiadne patenty neporušuje, Qualcomm vracia úder. Do patentovej bitky pritom zavolal spoločnosť Palm.

Apple zatiaľ obvinili z porušovania patentov týkajúcich sa konektivity, správy energie a 3D snímkovania. Tieto patenty majú porušovať nie len modely iPhone 7, ale aj najnovší iPhone X.

Apple patenty využíva bez nášho súhlasu

Čo s tým má Palm, pýtate sa? Jeho operačný systém, webOS, ktorý v dnešnej dobe prežíva takmer výlučne len v televízoroch, síce vlastní LG, ten však od Palm nekúpil patenty, vďaka ktorým vznikol. Práve patenty odkúpila iná spoločnosť. Uhádli ste, bol to Qualcomm, a to ešte v roku 2014. Ten teraz tvrdí, že Apple neférovo využíva výhody používateľského rozhrania na ich iPhonoch, za čo by mal zaplatiť licenčné poplatky.

Všetky tieto vynálezy spoločnosti Palm – pod vlastníctvom Qualcommu – zlepšujú funkcionalitu a zážitok z používania mobilných zariadení. Všetky z nich nájdeme aj v Apple produktoch, a to bez nášho súhlasu,“ píše sa v žalobe Qualcommu.

TIP REDAKCIE
MediaTek, ARM a Tencent chystajú niečo veľké: Ray-tracing v smartfónoch je blízko!

Dá sa teda očakávať, že firma, ktorá sa so Samsungom súdila kvôli tomu, že sa smartfóny juhokórejského výrobcu tvarom pripomínali iPhone okúsi kúsok svojej vlastnej medicíny.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať