Poprední vedci: Ľudia už nebudú vyšší, silnejší alebo žiť dlhšie než teraz

Ak sa pozriete na časovú os ľudí, v dnešnej modernej dobe žijeme pohodlnejšie a dlhšie, než kedykoľvek predtým. Zároveň sme schopní dosahovať vyšších výkonov, než doteraz.

Ak sa pozriete na časovú os ľudí, v dnešnej modernej dobe žijeme pohodlnejšie a dlhšie, než kedykoľvek predtým. Zároveň sme schopní dosahovať vyšších výkonov, než doteraz. Je teda prirodzené myslieť si, že sa ľudská rasa bude takto vyvíjať aj naďalej. Nový výskum však potvrdil, že to jednoducho nie je pravda. Ľudia sa dostali na úplnú špičku toho, čo je pre nás možné.

Tvrdí to nová štúdia publikovaná vo Frontiers in Physiology. Podľa nej je ľudské telo buď na úplnom vrchole alebo sa tam raketovým tempom blíži. Inými slovami, vedci veria, že ľudské telo dosiahlo úplného maxima, čo znamená, že v budúcnosti sa nebudeme dožívať vyššieho veku, nebudeme vyšší a ani silnejší.

Tieto oblasti sa nezlepšujú ani napriek lepšiemu stravovaniu, medicíne či vedeckým objavom,“ tvrdí profesor Jean-François Toussaint z Paris Descartes University. „Naznačuje to, že moderná spoločnosť nám umožnila dosiahnuť limity pre našu rasu. Sme prvou generáciou, ktorá si to uvedomuje.

TIP REDAKCIE
Karta sa obrátila: Galaxy S22 môže byť v Európe výkonnejší ako v USA, bude mať grafiku od AMD!

Namiesto toho, aby sa ľudské telo postupne vyvíjalo k ešte vyšším výšinám sa má k maximu priblížiť čoraz viac a viac jedincov. To znamená, že svetové rekordy v dlhovekosti by už nemali byť tak časté, ako doteraz, počet ľudí, ktorí dosiahnu takto vysokého veku sa však zvýši. Štúdia pracovala s dátami z niekoľkých desaťročí pokrývajúcich mnohé generácie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať