Google sa oficiálne zbavuje Chrome aplikácií pre desktop

Presne tak. Spoločnosť Google sa rozhodla zbaviť všetkých aplikácií pre desktop z obchodu Chrome, čím ostali v ponuke len rozšírenia a témy pre váš prehliadač.

Presne tak. Spoločnosť Google sa rozhodla zbaviť všetkých aplikácií pre desktop z obchodu Chrome, čím ostali v ponuke len rozšírenia a témy pre váš prehliadač.

Chrome aplikácie neboli až tak populárne

Google tento krok plánoval podniknúť už pred rokom, teda presnejšie v auguste, kedy nás so svojimi plánmi oboznámil. Prečo by ale Google niečo také robil? Dôvod je jednoduchý: tieto aplikácie využívalo iba 1% všetkých vlastníkov a používateľov MacOS, Windows a Linux zariadení.

Toto však neplatí pre zariadenia, ktoré používajú operačný systém Chrome, ako sú Chromebooky. Aplikácie sú pre ne k dispozícii cez priame odkazy na ich Chrome Web Store stránkach.

Ak ste náhodou partili medzi to 1%, nezúfajte. Ako už portál Ars Technica poznamenal, väčšina týchto aplikácií boli len o niečo málo viac ako záložky pre webové prehliadače. Čo z nich robilo o niečo viac je to, že boli dostupné z rôznych častí rozhrania Chrome, alebo využívali hardvér pripojený cez USB. Avšak podľa už vyššie uvedených štatistík neboli nijak zvlášť populárne.

TIP REDAKCIE
Tesla Superchargery budú dostupné aj pre iné elektromobily, ponúknu pripojenie na WiFi

Definitívne zbohom?

Toto však nemusí znamenať úplny koniec. Niekedy v polovici roku 2018 by sme sa mali dočkať náhrady, ktorá ponesie názov Progressive Web Apps pre desktop. Niektoré z nich sme už mohli zbadať aj na mobilných zariadeniach. Sú to v podstate rozsiahle stránky, ktoré majú výborné a prepracované rozhranie, push upozornenia a home screen ikonu.

Už len čas potom ukáže, či táto „náhrada“ bude populárnejšia ako jej predchodca.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať