Konkurent SpaceX na adresu Elona Muska: Po Marse bude chodiť prvý človek vďaka našej rakete

Vyzerá to tak, že konkurenčný súboj v čoraz lukratívnejšom vesmírnom priemysle naberá na obrátkach.

Vyzerá to tak, že konkurenčný súboj v čoraz lukratívnejšom vesmírnom priemysle naberá na obrátkach. Boeing, špička z fachu, totiž hodlá nadobudnúť veľmi významné prvenstvo, a aby sa jej to podarilo, hodlá využiť všetky dostupné prostriedky.

O akom prvenstve je teda reč? Predsa o dopravení prvých ľudí na povrch červenej planéty v našej slnečnej sústave, čo má v plánoch aj sám vizionár Elon Musk. Preto bude veľmi zaujímavé sledovať, komu sa niečo tak významné podarí ako prvému.

SpaceX je síce mladá spoločnosť s citeľne slabšími skúsenosťami ako ostrieľaný Boeing, no i napriek tomu disponuje celkom slušnými možnosťami, vďaka ktorým nejakú tu šancu určite má. Šéf konkurenta si to však nemyslí, čo dal verejne najavo zhruba pred rokom prostredníctvom nižšie uvedených slov. A aby nevyzeral, že vo svojich ambíciách poľavuje, nedávno ich dokonca aj zopakoval.

Som presvedčený, že prvý človek, ktorý bude chodiť po Marse, dorazí na rakete Boeing.

TIP REDAKCIE
Pedál až na podlahu: MacBook Pro s M1 Max získa režim, ktorý využije kapacity nového čipu naplno

Elon Musk: Do toho

Keďže je Elon na sociálnych sieťach veľmi aktívny, na reakciu šéfa vesmírnej spoločnosti SpaceX sme, samozrejme, dlho čakať nemuseli. Od zverejnenia zopakovaného vyhlásenia neprešli ani dve minúty a pod článkom na Twitteri pribudla stručná odpoveď v podobe: “Do it“.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať