Instagram chystá veľkú zmenu! Jeho nová aplikácia funguje ako Messenger

Jedna z najpopulárnejších sociálnych sietí súčasnosti hodlá pristúpiť k zmene, k akej sa pred rokmi odhodlal aj samotný Facebook.

Jedna z najpopulárnejších sociálnych sietí súčasnosti plánuje pristúpiť k zmene, k akej sa pred rokmi odhodlal aj samotný Facebook. Z hlavnej aplikácie by tak mali byť dva samostatné kúsky.

Momentálne ale prebieha iba experimentálne testovanie, takže ostrá prevádzka je zatiaľ v nedohľadne. Týka sa to šiestich krajín (Čile, Izrael, Taliansko, Portugalsko, Turecko a Uruguaj), kde si používateľa Instagramu môžu po novom nainštalovať úplne novú aplikáciu s názvom Direct, čo prebrala od rovnomennej funkcionality sociálnej siete.

Facebook pristúpil k podobnému kroku ešte počas roka 2014, kedy znemožnil používateľom mobilnej aplikácie komunikovať priamo cez ňu, preto si museli nainštalovať nový Messenger. V opačnom prípade nemohli čítať a ani písať správy. Videli iba notifikácie, keď im náhodou nejaká prišla.

Dokedy má testovanie prebiehať, netušíme, no ak bude mať aplikácia Direct úspech, dá sa počítať s tým, že to príliš dlho nepotrvá. Zrejme pár týždňov.

TIP REDAKCIE
Trump chystá vlastnú sociálnu sieť: TRUTH Social môže prísť už v roku 2022!
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať