1,7 Gbps pri rýchlosti 100 km/h: Samsung testoval 5G sieť pomocou vlaku

Juhokórejský gigant demonštroval fungovanie ďalšej generácie mobilnej siete.

Juhokórejský gigant demonštroval fungovanie ďalšej generácie mobilnej siete. A to prostredníctvom pohybujúceho sa dopravného prostriedku, ktorý nabral celkom slušnú rýchlosť.

Konektivitu na palube vlaku zabezpečoval prítomný 5G modem, pričom rýchlosť dosahovala pri 100 kilometroch za jednu hodinu viac ako 1,7 Gbps. Testovanie prebiehalo na krátkej trase neďaleko Tokia a zahŕňalo sťahovanie 8K videa vrátane prenosu živého pohľadu kamery v 4K rozlíšení.

Demonštrácia bola možná vďaka bližšej spolupráci medzi spoločnosťou Samsung a japonským mobilným operátorom KDDI, píše web ZDNet. Všetok použitý hardvér patril gigantovi, prostredníctvom čoho dal jasne najavo, že je už takmer pripravený na ostrú prevádzku.

KDDI otvorila v kolaborácii so Samsungom možnosti pre nové, vertikálne 5G biznis modely ako napríklad vysoko-rýchlostný vlak,” prezradil jeden z členov vrcholového manažmentu operátora, Yoshiaki Uchida. “Očakávame, že 5G zoberie súčasné železničné služby do úplne novej dimenzie, preto je dnešná demonštrácia v každodenných lokalitách veľmi dôležitým míľnikom, čo indikuje, že na komerčný príchod už dlho čakať nebudeme.

TIP REDAKCIE
Nová Xperia sa blíži, Sony sľubuje špičkový fotoaparát

Telekomunikačná spoločnosť KDDI by mala spustiť dátovú sieť piatej generácie pre širokú verejnosť niekedy v priebehu roka 2020.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať