apple

Až 17 miliárd dolárov. Čínsky App Store zarába vývojárom slušné peniaze

Šéf kalifornského výrobcu spotrebnej elektroniky prezradil, koľko zarobili tvorcovia softvéru pre mobilné zariadenia s iOS vďaka obchodu pre čínsky trh.

Šéf kalifornského výrobcu spotrebnej elektroniky prezradil, koľko zarobili tvorcovia softvéru pre mobilné zariadenia s iOS vďaka čínskemu obchodu. Stalo sa tak počas nedávno organizovanej konferencie, kde nechýbal ani sám Tim Cook.

V Číne tak dal na známosť, že miestny App Store prilepšil vývojárom aplikácií až o 17 miliárd dolárov, čo je asi štvrť z čísla, ktoré reprezentuje celý svet, pričom ho už stihlo využiť viac ako 18 miliónov z nich. Od konca minulého roka mu dokonca nestačí ani ten americký.

Ako píše web NDTV, čo sa týka globálnych príjmov vývojárov, spoločnosť Apple ešte začiatkom tohto roka spomínala sumu niečo cez 70 miliárd dolárov, čiže treba ešte nejaký ten milión pripočítať.

Už samotné čísla teda naznačujú, ako dôležitý je tento ázijský trh pre jabĺčko. Z pohľadu všetkých predajov možno hovoriť o treťom najväčšom regióne, no ako dlho to potrvá, zostáva otázne, pretože vzostup miestnych značiek a ich hi-tech smartfónov s Androidom začína robiť iPhonu a jeho výrobcovi z USA celkom vážne problémy.

TIP REDAKCIE
Vedci: Ľadovce sa napriek dobrým tohtoročným podmienkam ďalej topia
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať