Ruská cirkev čelí kritike: Družica spadla aj napriek tomu, že ju obliali svätenou vodou!

Renomovaný teológ z Ruska nenechal nič na náhodu a na adresu miestnej cirkvi uštedril zopár ostrých vyjadrení.

Ponúkajú služby, ale nenesú žiadnu zodpovednosť. Renomovaný teológ z Ruska nenechal nič na náhodu a na adresu miestnej cirkvi uštedril zopár ostrých vyjadrení, ktoré si podľa všetkého vyslúžila za neschopnú prácu.

Ako píše web novinky.cz, brovskej meteorologickej družici Meteor-M totiž nepomohlo ani vysvätenie, pretože krátko po tom, ako opustila povrch Zeme, skončila v hlbinách Atlantického oceánu. A to spolu s ďalšími menšími satelitmi, pričom tých malo byť dokopy až 18. Výška poistenia dosahovala niečo cez 37 miliónov eur, takže rozhodne žiadna sranda.

Je zvláštne, že cirkev poskytuje určité služby, ale nenesie žiadnu zodpovednosť za ich kvalitu,” uviedol na margo neúspešnej misie Andrej Kurajev.

Štart nosnej rakety Sojuz-2.1b prebehol prostredníctvom čerstvo vybudovaného kozmodrómu Vostočnyj, a to pár dní pred koncom novembra. Keď sa však vo vesmíre od nej družica oddelila, aby mohla aktivovať svoj vlastný pohon a pokračovať do cieľa, čiže na cieľovú obežnú dráhu, nabrala úplne opačný smer, akým mala pôvodne ísť, pretože bola v nesprávnej orientácii.

TIP REDAKCIE
Google v Rusku čelí vyše 200 miliónovej pokute, údajne nevymazal "nelegálny" obsah

Ľudský faktor

Problém teda podľa všetkého tkvel v ľudskom faktore, nie v technike. Vládna agentúra Roskosmos momentálne vykonáva sériu hĺbkových analýz, ktorými chce čo najrýchlejšie zistiť príčinu a určiť tak vinníka.

Total
22
Zdieľaní
Total
22
Zdieľať