Zdrvujúca porážka: Smartfóny OnePlus 5T a Razer Phone zničili iPhone X v teste rýchlosti

Operačný systém iOS a jeho rival Android si opäť zmerali sily. A to prostredníctvom troch smartfónov, ktoré momentálne patria na úplnú špičku mobilného priemyslu.

Operačný systém iOS a jeho rival Android si opäť zmerali sily. A to prostredníctvom troch smartfónov, ktoré momentálne patria na úplnú špičku mobilného priemyslu. Ako tento zaujímavý súboj teda dopadol?

Testu PhoneBuff sa zúčastnila pýcha kalifornského jabĺčka, iPhone X, ktorý stál tvárou v tvár čínskemu drakovi OnePlus 5T a americkej lahôdke pre náruživých hráčov s názvom Razer Phone. A aj keď by taký výsledok čakal asi iba málokto, perfektná symbióza hardvéru so softvérom už zrejme nefunguje tak dobre ako kedysi, pretože desiatka od Applu skončila posledná. Presne tak, tretia.

Šampiónom je nedávno predstavený 5T od spoločnosti OnePlus, čo zrejme mnohí vzhľadom k reputácii týchto obávaných Android smartfónov aj očakávali. Poďme sa ale pozrieť na priebeh.

Dve kolá

Test rýchlosti zahŕňal dve kolá, čiže prvé spustenie aplikácie a potom jej opätovné spustenie, kde prišla na rad operačná pamäť a jej manažment. Prvé mal síce za sebou najrýchlejšie iPhone X, no keď prišlo na lámanie chleba počas toho druhého, s tak malou kapacitou RAM (3 GB vs. 8 GB) už nestíhal. Pamäť niektoré úplne zavrela, aby uvoľnila miesto pre iné aplikácie, takže sa museli opäť spustiť od úplného základu, a to natiahlo čas až tak, že desiatka nemala žiadnu šancu.

TIP REDAKCIE
Huawei Nova 9 prichádza na Slovensko so 66 W nabíjaním a 120 Hz OLED displejom

Viac na videu vyššie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať