Zdrvujúca porážka: Smartfóny OnePlus 5T a Razer Phone zničili iPhone X v teste rýchlosti

5

Operačný systém iOS a jeho rival Android si opäť zmerali sily. A to prostredníctvom troch smartfónov, ktoré momentálne patria na úplnú špičku mobilného priemyslu. Ako tento zaujímavý súboj teda dopadol?

Testu PhoneBuff sa zúčastnila pýcha kalifornského jabĺčka, iPhone X, ktorý stál tvárou v tvár čínskemu drakovi OnePlus 5T a americkej lahôdke pre náruživých hráčov s názvom Razer Phone. A aj keď by taký výsledok čakal asi iba málokto, perfektná symbióza hardvéru so softvérom už zrejme nefunguje tak dobre ako kedysi, pretože desiatka od Applu skončila posledná. Presne tak, tretia.

Šampiónom je nedávno predstavený 5T od spoločnosti OnePlus, čo zrejme mnohí vzhľadom k reputácii týchto obávaných Android smartfónov aj očakávali. Poďme sa ale pozrieť na priebeh.

Dve kolá

Test rýchlosti zahŕňal dve kolá, čiže prvé spustenie aplikácie a potom jej opätovné spustenie, kde prišla na rad operačná pamäť a jej manažment. Prvé mal síce za sebou najrýchlejšie iPhone X, no keď prišlo na lámanie chleba počas toho druhého, s tak malou kapacitou RAM (3 GB vs. 8 GB) už nestíhal. Pamäť niektoré úplne zavrela, aby uvoľnila miesto pre iné aplikácie, takže sa museli opäť spustiť od úplného základu, a to natiahlo čas až tak, že desiatka nemala žiadnu šancu.

Viac na videu vyššie.

 • JoubaMety

  No a? Zaujímavé, že SD 835 sa rovnala A10, ale teraz A11 prehráva pred SD 835, hmmm, žeby zlá optimalizácia? Skôr zlá optimalizácia VÝVOJÁROV APLIKÁCII Z APP STORU.

  • Jakub Mravuch

   Skôr tá malá RAM ako spomenuli v článku. Zložitejšie appky majú väčšie nároky a 3gb je dnes OK tak pre telefón do 150 eur. Apple sa spolieha hlavne na optimalizáciu iOS a ich cpu. Na RAM „zabúdajú“ už pár rokov.

 • Dušan

  Rád si pozriem toto isté testovanie o rok, po bežnom používaní. Lebo moja skúsenosť je, že na novo idú všetky telefóny rýchlo. Po roku sa dosť vecí vyvinie. Ďalej, množstvo aplikácií, ktoré nie sú pozatvárané.
  A v neposlednom rade: čo je to za porovnanie mobilov a operačných systémov, keď sa testuje fungovanie aplikácie tretej strany? Medzi androiďákmi je oveľa viac hráčov, než u applistov, bolo by rozumné zo strany vývojárov, že hra je lepšie optimalizovaná pre android. Rýchlosť z videa skôr hodnotí hru, než telefóny.

 • čitateľ

  Obsah článku nesedí s nadpisom. Takže ten ajfoun je predsa len rýchlejší, akurát nemá 8 giga ram.

 • kukolar

  no jo no oneplus5t , 2 mesiace a androprd ho tak zaseka blbostami , že bude 2x pomalší ako teraz