Nie je iPhone X ako iPhone X! Aj medzi jednotlivými kusmi najdrahšieho telefónu sú dosť veľké rozdiely

Kde je rodiel? V rýchlosti. Modely iPhone X, ktoré v sebe majú qualcomm hardvér majú vyššiu rýchlosť LTE pripojenia, než modely obsahujúce Intel hardvér.

Kde je rozdiel? V rýchlosti. Modely iPhone X, ktoré v sebe majú modem od Qualcommu, majú vyššiu rýchlosť LTE pripojenia, než modely obsahujúce modem od Intelu.

Ako sa na to prišlo?

Testy boli vykonávané na 1700 MHz frekvencii (LTE Band 4), ktorá je spomedzi vlastníkov telefónov v Spojených štátoch najpoužívanejšia. Tieto testy preukázali, že keď bol signál slabší, teda približne -85 dBm, modem z dielne Qualcommu vždy dosiahol vyššej rýchlosti. Oba modemy však prestali fungovať na “sile” asi -129dBm.

Toto nové zistenie môže majiteľov iPhone X zariadení, ktoré v sebe majú modem od Intel, celkom hnevať, keďže sa oba modely predávali za rovnakú (dosť vysokú) cenu.

Týka sa to len iPhone X?

Qualcomm a Intel modemy sa začali na zariadeniach od Apple objavovať s príchodom iPhone 7 a zdá sa, že už vtedy Qualcomm pracoval o niečo lepšie. Toto sa teda nijak netýka modelov 6 a nižšie, keďže všetky staršie modely mali Qualcomm modemy.

TIP REDAKCIE
NASA bude meškať: Misia na Mesiac začne až vo februári

“Neistá” spolupráca

Aj keď je Qualcomm podľa všetkého kvalitnejší a rýchlejší, Apple má s technologickým gigantom nestabilné vzťahy, za ktorými stojí niekoľko právnych sporov ohľadom patentu. Uvidíme, ako bude ich spolupráca pokračovať naďalej.

Niektorých môže výsledok tohto prieskumu poriadne vytočiť, pre niektorých to nemusí znamenať nič. Podľa nás to určite znevýhodnenie je, avšak nijak zvlášť extrémne. Posudok teda ostáva už len na vás.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať