Neviditeľná tvár: Japonský vývojár pracuje na aplikácii pre iPhone X, aká tu ešte nebola

Desiatka z Kalifornie dokáže v kombinácii so špeciálnym softvérom niečo, čo ste zaručene ešte nevideli.

To, že nové technológie prinášajú nové možnosti, nie je asi žiadnym veľkým prekvapením. Tento prípad je však doslova ukážkovým príkladom.

Desiatka z Kalifornie totiž dokáže v kombinácii so špeciálnym softvérom niečo, čo ste zaručene ešte nevideli. A jeden taký vyvíja aj nadaný chlapík z Japonska, ktorý sa so svojím jedinečným dielom pochválil na sociálnej sieti Twitter.

Na zverejnenom videu je totiž možné vidieť priamo cez jeho tvár, pretože je neviditeľná. Nie však doslovne. Ide iba o šikovný vizuálny trik, ktorý Kazuya Noshiro dosiahol prostredníctvom iOS aplikácie pre nadčasový iPhone X, pričom ju buduje na základoch populárnej hernej platformy Unity.

Ako píše web The Verge, za mágiou stojí fixované pozadie. Keď ho smartfón zachytí, za asistencie umelej inteligencie a TrueDepth selfie kamery potom odstráni našu tvár, aby bolo možné vidieť objekty za ňou, hoci sa naša hlava pohybuje z jednej strany do druhej.

TIP REDAKCIE
Microsoft zháňa expertov, zrejme chce vyvinúť vlastný čipset

Zatiaľ však nie je známe, kedy ju japonský vývojár dokončí a zároveň zverejní v App Store, kde bez akýchkoľvek pochýb zaujme obrovskú pozornosť. Nič také zatiaľ ešte neexistuje. Viac vizuálnych detailov nájdete trošku nižšie.

Total
21
Zdieľaní
Total
21
Zdieľať