Facebook robí zmenu, ktorú si zamiluješ: Takto upraví fungovanie webu!

Facebook oznámil, že už čoskoro pomerne výrazne upraví spôsob, akým funguje zobrazovanie príspevkov od rôznych stránok.

Facebook oznámil, že už čoskoro pomerne výrazne upraví spôsob, akým funguje zobrazovanie príspevkov od rôznych stránok. V snahe odstrániť kvalitný obsah od „bordelu“ bude trestať stránky snažiace sa získať pozornosť spôsobmi, ktoré s kvalitou obsahu nemajú nič spoločné.

Vnadenie na interakciu s príspevkom je technika, ktorá sa na Facebooku stala čoraz populárnejšou po tom, ako administrátori stránok zistili, že im prináša čoraz viac a viac fanúšikov a zobrazení ich obsahu. Na Facebooku sa to väčšinou prejavuje príspevkami „Lajkni to ak,…“ alebo „Označ niekoho, kto…“ alebo „Napíš komentár, ak….“. Titulky alebo obrázky tak vnadia samotných ľudí, aby na príspevok zareagovali, čo sociálna sieť (až doteraz) vyhodnotila ako veľmi kladnú vec. Stránkam totiž nastavila vyššie skóre a jej príspevky sa tak šírili ďalej a ďalej.

Príklad príspevkov, ktoré ľudí lákajú na interakciu. Zdroj: Facebook

To už dlho trvať nebude. Facebook už čoskoro začne takéto stránky trestať. Vývojári si prezreli a kategorizovali státisíce podobných príspevkov, na základe ktorých vytvorili model strojového učenia, ktorý bude ďalšie podobné vedieť identifikovať a označiť za „spam“. Sociálna sieť momentálne vyhlásila „aklimatizačné obdobie,“ počas ktorého si stránky majú zvyknúť na nový spôsob fungovania. Keď však uplynie, Facebook s tými, kto poruší nové pravidlá nebude mať zľutovanie.

TIP REDAKCIE
Portugalsko ide príkladom: Zatvorilo poslednú uhoľnú elektráreň

Pre ľudí ide o extrémne šikovnú záležitosť, ktorá je navrhnutá tak, aby nás zbavila zbytočných príspevkov, ktoré väčšinou nechceme vidieť, aj keď určite sa nájdu aj výnimky. Je však pravdepodobné, že stránky prídu so spôsobom, ako systém oklamať alebo jednoducho nájdu iný spôsob, akým nalákať čitateľov či fanúšikov, aby si ich príspevok otvorili.

Total
28
Zdieľaní
Total
28
Zdieľať