Ako zo sci-fi filmu: Facebook vie, kto je na fotke, aj keď dotyčného nikto neoznačí

Najväčšia sociálna sieť na svete integruje do praxe novú funkcionalitu, ktorá upozorní jej používateľov, keď niekto uploadne fotku, kde sú.

Najväčšia sociálna sieť na svete integruje do praxe novú funkcionalitu, ktorá upozorní jej používateľov, keď niekto uploadne fotku, kde sú. A to aj bez toho, aby ich niekto označil. Kapacity neurónovej siete sú skutočne obdivuhodné. 

Ako píše The Verge, Facebook “expanduje rozsah, v akom využíva rozpoznávanie tváre“. Tým je myslená vyššie spomenutá notifikácia, že sa podoba dotyčného objavila v digitálnom priestore ozrutnej sociálne siete. Zatiaľ ale iba mimo Kanady či Európy, kde sú prísne regulácie súvisiace s ochranou osobného súkromia.

Možno to znie futuristicky, ale v skutočnosti nejde o nič výnimočné. Podobné vymoženosti má dnes takmer každý technologický gigant.

Používateľ bude mať potom príležitosť pridať na fotografiu jeho značku, neoznačiť sa alebo môže fotografiu nahlásiť, ak si myslí, že je nevhodná.

FOTO Facebook

Umelá inteligencia

To, čo Facebooku umožňuje rozpoznávať tváre a teda aj ľudí, je pokročilá umelá inteligencia, pričom tá ani zďaleka nie je limitovaná iba na sociálne siete. Keď sa z našich fotografií naučí, ako vyzeráme, môže nás hľadať na iných, o akých nemusíme mať ani poňatia.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Bitcoin naberá na sile. Jeho cena sa blíži k rekordnému maximu!

Niektoré hi-tech smartfóny, ako napríklad Samsung Galaxy S8 s digitálnym asistentom Bixby, majú také kapacity, vďaka ktorým vedia rozpoznať to, na čo v danej chvíli mierime s fotoaparátom. Spracované dáta použije ako informáciu, s ktorou následne prehľadá celý internet, aby našiel to, čo od neho vyžadujeme, aby našiel.

Jednoducho povedané, neurónové siete dávajú technologickým výdobytkom zrak. A tu je jeden z viacerých dôkazov.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať