Messenger Kids: Nová verzia, v ktorej môžu chatovať deti pod 13 rokov

Facebook vydal novú verziu Messengeru, ktorá je zameraná priamo na vekovú skupinu detí pod 13 rokov. Volá sa Facebook Messenger Kids.

Facebook vydal novú verziu Messengeru, ktorá je zameraná priamo na vekovú skupinu detí pod 13 rokov. Volá sa Facebook Messenger Kids.

V mnohých z vás to možno vyvolalo obavy, niektorí si vydýchli a sú radi, že Facebook prišiel s niečím bezpečnejším aj pre malých používateľov, ktorí chcú kontaktovať svojich kamarátov. Vpustiť do obehu takúto verziu bolo veľmi kontroverzné. Na jednej strane je to múdry krok, pretože deti si často zakladajú profily na Facebooku a iných sociálnych sieťach aj keď nemajú požadovaný vek. Na druhej strane, Facebook efektívne ukazuje a ponúka malým deťom plnohodnotné služby, čo sa týka chatovania už v tak nízkom veku. A to môže byť problém.

Ako aplikácia vyzerá a čo všetko v nej môže dieťa robiť?

Aplikácia je dizajnovaná tak, aby ju mohli ovládať rodičia. Účet musí byť založený rodičom a deti budú môcť komunikovať len s vopred vybranými kontaktmi. To istotne ponúka aké také bezpečie. Domovská obrazovka bude zobrazovať zoznam priateľov, s ktorými môžu chatovať a taktiež to, či je niektorý z nich online. Deti môžu samozrejme posielať fotky a správy. Technológia rozšírenej reality bola upravená, a tak majú deti prístup len k nálepkám a maskám vhodným pre ich vek. Tieto úpravy zahŕňajú aj GIF-ové obrázky.

Facebook Messenger Kids ponúka mnoho bezpečnostných úprav a umožňuje rodičom určovať limity. Čo sa bude rodičom páčiť je aj to, že celá aplikácia je odbremenená od reklám, takže dáta ich detí nebudú využívané cielene na reklamy. Aplikácia taktiež neobsahuje in-app nákupy, takže deti nekúpia cez vašu kreditnú kartu žiadne kredity pre hry v Messengeri.

TIP REDAKCIE
Apple prekonáva očakávania: GPU v novom M1 Max má viac hrubého výkonu ako PlayStation 5!

Navyše, ak budete chcieť dieťaťu s upravenou verziou odpísať, postačí vám klasická verzia Messengeru. Nanešťastie, Facebook Messenger Kids je dostupný len na iOS zariadeniach iPhone, iPad a iPod Touch v Apple App Store. Časom sa však možno dočkáme aj podpory pre Android.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať