Budweiser vo vesmíre: Na Medzinárodnej vesmírnej stanici začnú experimenty s pivom

Ikonická značka, ktorá zdobí fľaše od piva, chce vo vesmíre získať prvenstvo. Aby však mohla na Marse začať s výrobou obľúbeného nápoja, musí najskôr zistiť, čo všetko niečo také vyžaduje.

Americká značka, ktorá zdobí fľaše od piva, chce vo vesmíre získať prvenstvo. Aby však mohla na Marse začať s výrobou obľúbeného nápoja, musí najskôr zistiť, čo všetko niečo také vyžaduje. Preto sa na ISS dostalo zopár semienok jačmeňu.

Budweiser začína experimentovať s pestovaním tejto rastliny v netradičnom prostredí preto, lebo tá pri výrobe kvalitného sladu reprezentuje nevyhnutný základ. Miestne environmentálne podmienky mu totiž poskytujú všetko, čo na dosiahnutie spomínaného prvenstva potrebuje. Ako sa tam ale semienka vôbec dostali?

O túto prácu sa postarala vesmírna spoločnosť SpaceX, ktorá ich tam v uplynulých dňoch priniesla spolu s väčším nákladom pre astronautov na Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS), informuje web Teslarati. Samotnú prepravu nielen vedeckého materiálu až na obežnú dráhu Zeme zabezpečila kapsula Dragon: “prepravná loď obsahovala experimenty pre výrobcov optických vlákien v mikrogravitácii, a to popri senzore na meranie vesmírnej nečistoty okolo stanice“.

Na palube vesmírnej lode ale boli aj semienka jačmeňu od Budweiseru, pričom tie budú súčasťou 30-dňového experimentu, aby mohla byť umožnená štúdia toho, ako rastú a reagujú v prostredí s mikrogravitáciou.

TIP REDAKCIE
Tesla dosiahla významný míľnik: Tento rok stihla vyrobiť vyše 1 milióna elektromobilov!

Pivo z Marsu

Americký výrobca populárneho alkoholického nápoja ešte dávnejšie prezradil, že chce na povrchu červenej planéty získať jedinečné prvenstvo. A to postavením potrebnej infraštruktúry, aby tam mohol ako prvý na svete začať s výrobou piva. Jeho najnovšia iniciatíva nie je teda žiadny veľkým prekvapením, ale iba jedným z očakávaných krokov, bez ktorého by sa Budweiseru tento skutočne ambiciózny cieľ nepodaril dosiahnuť.

Budweiser zakaždým posúva hranice inovácií a zároveň nás inšpiruje kolektívny americký sen dostať sa na Mars. Sme nesmierne nadšení, že začíname s výskumom, aby sme dokázali pripraviť pivo pre červenú planétu,” uviedol na margo horúcej novinky viceprezident spoločnosti, Ricardo Marques.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať