Amazon sa rozhodol odkúpiť kamerovo-zvončekový startup Blink

Amazon jednoducho miluje smart home zariadenia. Toto tvrdenie ešte viacej potvrdzuje fakt, že sa tento gigant rozhodol odkúpiť Blink – startup zameraný na batériou poháňané kamery a domové zvončeky. 

Amazon jednoducho miluje smart home zariadenia. Toto tvrdenie ešte viacej potvrdzuje fakt, že sa tento gigant rozhodol odkúpiť Blink – startup zameraný na batériou poháňané kamery a domové zvončeky. 

Spoločnosť Blink začala s Kickstarter kampaňou v roku 2014 a na začiatku roka 2016 vydala svoju prvú, dlho očakávanú kameru. Blink ťažil najviac z výdrže týchto kamier. Kamera by mala totiž vydržať až dva roky len s jedným párom AA batérií. Ich cena sa pohybovala okolo 99 až 129 dolárov za kus.

Po vydaní svojej prvej kamery predstavil Blink svoj druhý produkt, ktorým bola outdoorová kamera s nočným videním. Tento týždeň sme sa dozvedeli o príchode tretieho produktu, ktorým je domový zvonček so zabudovanou kamerou, taktiež na batérie. Spoločnosť údajne pracuje aj na kompletnom bezpečnostnom systéme na ochranu domácností.

Amazonu rovno do rany

Je pravda, že produkty Blink nie sú nejak extrémne zaujímavé aj napriek tomu, že sú užitočné a za pomerne dobrú cenu. Keď sa na to však pozrieme z druhej strany, zistíme, že hrajú výborne do kariet Amazonu.

Ako možno viete, Amazon nedávno ohlásil nový štýl donáškovej služby, ktorý spočíva v tom, že umožní donáškovej službe vkročiť do domu, aby tam odložila zásielku. Táto služba však vyžaduje prítomnosť kamery. Popritom, ako Amazon vydal svoju vlastnú, rozhodol sa ich niekoľko aj nakúpiť.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: 4ka zverejnila vianočnú ponuku na rok 2021. Zlacňuje služby aj telefóny!

Amazon napísal email portálu The Verge, v ktorom stálo: “Ako jedni z hlavných distribútorov spoločnosti Blink vieme, že zákazníci milujú jej bezpečnostné kamery a monitorovacie systémy. Sme nadšení, že môžeme medzi nami privítať aj ich tím a spolu vytvárať nové projekty pre zákazníkov.”

Zatiaľ však všetky produkty ostávajú pod značkou Blink, keďže tieto zariadenia ešte nie sú úplne zjednotené so službami Amazonu (no podporujú Alexu), čo môže znamenať aj to, že skombinovanie týchto zariadení s novou donáškovou službou môže byť len špekulácia.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať