Toyota vyvinula robota, ktorého ovládaš pohybom tvojho tela

Tretia generácia robotického asistenta z dielne japonského giganta dokáže napodobňovať to, čo robíme so svojimi končatinami.

Tretia generácia robotického asistenta z dielne japonského giganta dokáže napodobňovať to, čo robíme so svojimi končatinami. Stačí si iba nasadiť špeciálne príslušenstvo a všetko ostatné zabezpečí technológia.

Toyota sa neangažuje iba automobilovom priemysle a pokročilý robot s označením T-HR3 je jeden z viacerých dôkazov, že tomu tak naozaj je. Ako tvrdí samotný výrobca, ide o akéhosi ľudského asistenta, preto nás po fyzickej stránke aj pripomína. Jedného dňa by mal používateľom pomáhať ako v domácnostiach, tak aj pri vykonávaní viacerých profesií.

Kapacity tohto meter a pol vysokého, 75 kilogramov ťažkého výdobytku digitálnej éry sú užitočné pri stavaní budov, ošetrovaní zranených alebo na miestach, kde nastala prírodná katastrofa, respektíve niečo podobné atómovej elektrárni vo Fukušime. Ten, kto ho ovláda, môže sedieť v bezpečí, pretože všetko prebieha prostredníctvom vzduchu.

Pohybové ovládanie

Keď si dotyčný nasadí VR headset vrátane ďalších častí netradičného ovládača, v tom momente uvidí priamo pred sebou pohľad robota, ktorý napodobňuje pohyb častí tela z mäsa a kostí. A aby nemusel on sám kvôli chôdzi neustále meniť miesto, ovládací systém tvorí pohyblivá podložka, kam si iba položí chodidlá.

TIP REDAKCIE
Apple s novinkami na tento rok skončil. Čo možno očkávať v tom budúcom?

T-HR3 pozostáva z až 29 diaľkovo ovládaných častí (spolu s 10 prstami, píše The Verge), takže existuje celkom veľa možností, akoby sa dal využiť.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať