Tesla opäť vyráža dych: Nový elektromobil zrýchli z 0 na 100 za 1,9 sekundy!

Tesla prinesie na pulty obchodov generačného nástupcu ikonického modelu Roadster, ktorý má doslova dychberúce špecifikácie.

Elon Musk uštedril automobilovému priemyslu ďalší tvrdý úder. Jedna z jeho spoločností prinesie na pulty obchodov generačného nástupcu ikonického modelu Roadster, ktorý má doslova dychberúce špecifikácie.

A to bez akéhokoľvek preháňania. Nový elektromobil bol predstavený popri novom, taktiež elektrickom kamióne Tesla Semi s minimalistickým interiérom, kde sú umiestnené až dve veľké dotykové obrazovky. Čo však tie čísla?

Americký výrobca tvrdí, že vynovený Roadster tentokrát odvezie až štyroch ľudí a dokáže zrýchliť z nuly na necelú stovku za – teraz sa držte – 1,9 sekundy. Pokiaľ by to bola skutočne pravda, značky, ktoré stoja za mastnými športovými autami na fosílne palivá, majú nemalý dôvod obávať sa, pretože tu končí všetka sranda.

Išlo by totiž o najrýchlejší sériovo vyrábaný kúsok na svete, aký môže bez akéhokoľvek preháňania zožať obrovský úspech. Ak stlačíme pedál až na podlahu, onedlho naberie rýchlosť cez 250 kilometrov za hodinu. Maximálny limit ale momentálne nepoznáme.

TIP REDAKCIE
Tak ako teda? Intel plánuje svojimi čipmi prekonať Apple, zároveň mu však chce pomôcť s novými M1

Dizajn pripomína viacero športovo ladených modelov od iných výrobcov z priemyslu. Ako píše web The Verge, niečo je podobné Bugatti Chiron, niečo zase Aston Martin DB10. Novinku s aerodynamickou karosériou či futuristickým vnútrom poháňajú až tri elektromotory (jeden vpredu, dva vzadu) a šťavu zabezpečuje až 200 kWh akumulátor, vďaka čomu dokáže ponúknuť dojazd až takmer 1 000 kilometrov.

Problém ale tkvie v tom, že produkcia nezačne skôr ako nastane rok 2020. Cena by sa mala pohybovať okolo tých 200-tisíc dolárov, čo však nie je vzhľadom k cenovkám konkurentov nič katastrofické. Podobne dobré športiaky so spaľovacími motormi vás vyjdu aj 1 milión.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať