Chce dokázať, že Zem je plochá, tak si vyrobil vlastnú raketu. Američan baví celý svet

Pochybovači o tvare našej zemegule budú mať už tento víkend príležitosť dokázať svoju pravdu.

Pochybovači o tvare našej zemegule budú mať už tento víkend príležitosť dokázať svoju pravdu. Jeden z nich chce prostredníctvom po domácky vyrobeného lietajúceho prostriedku všetkým na internete ukázať, ako sa veci v skutočnosti majú.

Mike Hughes žije v Spojených štátoch amerických, má 61 rokov a uplynulé mesiace strávil stavaním vlastnej rakety, ktorú poháňa para, aby jedného dňa vzlietol do výšky 550 metrov nad Kaliforniou a natočil okolie. Ak sa mu to podarí, záznam hodlá použiť ako dôkaz, že Zem nie je guľatá, ale plochá.

Neverím vede. Viem niečo o aerodynamike, dynamike tekutín a ako sa veci pohybujú vzduchom. To však nie je veda, ale iba vzorec.

Projekt ho síce stál až 20-tisíc amerických dolárov, no píšu o ňom viaceré renomované weby z viacerý kútov sveta, takže nemalá investícia nevyjde až tak úplne na zmar. Let navyše plánuje vysielať naživo, a to už túto sobotu. Ak vás teda zaujíma pravda, tento jedinečný okamih si určite nesmiete nechať ujsť. Viac informácií nájdete priamo na jeho webe.

TIP REDAKCIE
Tesla dosiahla významný míľnik: Tento rok stihla vyrobiť vyše 1 milióna elektromobilov!
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať