OnePlus vraj nebude podporovať rýchle aktualizácie

OnePlus prostredníctvom vlastného diskusného fóra potvrdil, že žiadne z jeho terajších zariadení, vrátane 3/3T a 5/5T, nebude podporovať Project Treble aj po tom, čo budú aktualizované na Android Oreo.

OnePlus prostredníctvom vlastného diskusného fóra potvrdil, že žiadne z jeho terajších zariadení, vrátane 3/3T a 5/5T, nebude podporovať Project Treble aj po tom, čo budú aktualizované na Android Oreo.

Čo je Project Treble?

Project Treble je funkcia Androidu Oreo, ktorá sa pokúša riešiť pomalé rozvrhy aktualizácií tým, že umožňuje výrobcom pretlačiť najnovší operačný systém spoločnosti Google bez toho, aby museli čakať na podporu svojho čipového partnera, ako je Qualcomm.

V čase vyhlásenia Project Treble to vyzeralo tak, že každé zariadenie aktualizované na Oreo bude spôsobilé podporovať program a že výrobcovia túto možnosť využijú. Teraz je však jasné, že aj tie zariadenia, ktoré boli na najnovšiu verziu OS aktualizované, nemusia daný projekt podporovať. To znamená, že aj keď vám výrobca vášho telefónu dá Oreo, nemáte rýchle aktualizácie na ďalší OS až tak zaručené. Iba tie zariadenia, ktoré budú predávané s už nainštalovaným Android Oreo, budú nútené podporovať Project Treble. Nanešťastie je 5T, najnovší telefón od spoločnosti OnePlus, predávaný s Android Nougat. To isté platí aj pre Razer Phone, ktorý bol predstavený začiatkom mesiaca.

TIP REDAKCIE
Ďalšia "psia" kryptomena: Floki Inu len za 24 hodín narástol o 69 %

Definitívne nie?

Prvá generácia Pixel telefónov od Google však podporuje Project Treble a Essential Phone sa pokúša túto funkciu podporovať aj keď boli tieto telefóny najprv zasielané s Android Nougat. Je teda možné, že sa podpora funkcie po čase do zariadení pridá.

Nie je až takým prekvapením, že OnePlus nebude podporovať Treble, keďže nemá vôbec problém zasielať nové telefóny so zastaralými operačnými systémami. Bolo by však milé, keby sa spoločnosť rozhodla podporiť cieľ Google, ktorý spočíva v rýchlejších aktualizáciach a robeniu celého Android systému moderjneším a dôsledným.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať