Bizarný spor roka je tu: Ak tlačíte štvorcové fotky, musíte zaplatiť, tvrdí Polaroid

Zvláštnych súdnych sporov tu už bolo viac, tento je však naozaj zvláštny. Polaroid, ako spoločnosť, už určite poznáte. Kto by predsa nevidel zúfalo fotkou mávajúcich ľudí, ktorí sa ich snažia čo najrýchlejšie osušiť.

Zvláštnych súdnych sporov tu už bolo viac, tento je však naozaj zvláštny. Polaroid, ako spoločnosť, už určite poznáte. Kto by predsa nevidel zúfalo fotkou mávajúcich ľudí, ktorí sa ich snažia čo najrýchlejšie osušiť. Štvorcové fotografie, ktoré akoby zázrakom vylezú z fotoaparátu sú však, podľa všetkého, veľmi dobre chránené po právnej stránke.

Aj dnes sa totiž v obchodoch stretneme s fotoaparátmi, ktoré vám na počkanie vytlačia nasnímaný záber. Príkladom je napríklad fotoaparát Instax od Fujifilm.

Spoločnosť Polaroid však nie je nadšená. Štvorcový formát je totiž skutočne obchode chránený, takže ktokoľvek ho napodobní, môže a pravdepodobne aj bude čeliť súdnemu alebo mimosúdnemu sporu. Spoločnosť Fujifilm však s bizarným tvrdením Polaroid nesúhlasí a preto sa obrátil na súd s otázkou, nech o osude štvorcovej fotografie raz a navždy rozhodne.

Pre Polaroid by bola prípadná výhra na súde nesmierne dôležitá. So svojou novinkou, OneStep 2, by totiž na trhu so štvorcovými fotografiami ostali ako jediní. Ak však prehrajú, dá sa očakávať, že okrem Fujifilm sa do konkurenčného boja pridajú aj ďalší.

TIP REDAKCIE
OSN: Len 2 % Muskovho bohatstva by postačili na záchranu 42 miliónov ľudí pred hladovaním
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať