Firefox Quantum

Firefox Quantum je tu: Vyskúšaj úplne nový a mimoriadne rýchly prehliadač

Firefox Quantum je novým a dlho očakávaným prehliadačom, ktorý vznikol pod záštitou neziskovej organizácie Mozilla. Prehliadač bol doteraz dostupný iba ako beta verzia, čo už neplatí.

Firefox Quantum je novým a dlho očakávaným prehliadačom, ktorý vznikol pod záštitou neziskovej organizácie Mozilla. Prehliadač bol doteraz dostupný iba ako beta verzia, čo už neplatí. 

Stiahnuť sa už dá stabilná verzia prehliadača Firefox Quantum a vedzte, že môžete byť nadmieru spokojní. Pri uvádzaní nových produktov ich tvorcovia nešetria chválou a snažia sa vás presvedčiť, že ide o najlepší produkt pre vaše potreby.

Podobne je to aj s prehliadačom Firefox Quantum. Podľa autorov je dvojnásobne rýchlejší, ako bežný prehliadač Mozilla Firefox. Okrem toho novinka údajne konzumuje o 30 percent operačnej pamäte menej, ako najnovšia verzia prehliadača Chrome od Google.

Firefox Quantum vs. Google Chrome

Mimochdoom, Chrome od Google je najpoužívanejším prehliadačom na svete. Platí to ako pre desktopy, tak pre mobilné zariadenia.

Tajomstvom úspechu tvorcov od Mozilly je Rust. Takto sa nazýva dlhodobo vyvíjaný programovací jazyk, ktorý bol využitý pri tvorbe prehliadača Firefox Quantum. Rust je navrhnutý pre tvorbu vysoko bezpečných systémov, ktorých súčasti sú schopné pracovať paralelne.

Firefox Quantum efektívne rozdeľuje úlohy medzi viaceré jadrá procesora a lepšie využíva aj grafickú jednotku. Firefox Quantum napríklad uprednostní karty stránok a obsah, ktorý vás zaujíma.

Prioritne sa bude načítavať článok z vašej obľúbenej stránky a nie logo webu či kontextové prvky (reklama sociálne siete), ktorými sú weby často preplnené. Pod mimoriadnu promptnosť sa podpisuje aj nový CSS engine Stylo, ktorého rýchlosť vzrástla exponenciálne.

TIP REDAKCIE
Amazon a IKEA sľubujú, že do roku 2040 budú prevážať tovar len na uhlíkovo neutrálnych lodiach!
Firefox Quantum
Firefox Quantum

Určite ešte spomenieme Photon UI, nové užívateľské prostredie prehliadača. To sa vezie na vlne roku 2017, čo nesmierne radi vidíme. Minimalistický look dopĺňajú pekné vizuálne detaily, animácie a decentné trendové prelínania farieb.

Firefox Quantum stiahnutie

Nebudeme zdržiavať. Stabilnú verziu prehliadača Firefox Quantum používame iba krátko a zatiaľ lieta ako blesk. Určite ho vyskúšajte. Ak neposlúži po primárnej rovine, ako záložný prehliadač vás osloviť musí. Zatiaľ sa javí ako vynikajúci a stiahnete si ho na tejto adrese.

Čo sa týka mobilných verzií, prehliadač Firefox nájdete v obchode Google Play v stabilnej verzii alebo v beta verzii. Obe sú inovované a príkladne rýchle, no niektoré funkcie budú dostávať postupne, formou bežných aktualizácií.

Stabilnú verziu prehliadača Firefox pre Android nájdete TU a jeho beta verziu TU. Ak ste užívateľom iOS zariadení od Apple, do obchodu App Store vás prenesie tento odkaz.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať