Vymkol si sa zo svojho Facebook účtu? Budeš na ňu musieť nahrať fotku svojej tváre

Názov Facebook po zavedení novej funkcie naberie úplne nový rozmer. Podľa posledných informácií má najväčšia sociálna sieť na svete zavádzať novú funkciu, ktorá je mierená na užívateľov, ktorí sa vymkli zo svojho účtu.

Názov Facebook po zavedení novej funkcie naberie úplne nový rozmer. Podľa posledných informácií má najväčšia sociálna sieť na svete zavádzať novú funkciu, ktorá je mierená na užívateľov, ktorí sa vymkli zo svojho účtu. Facebook pre overenie totožnosti nebude používať email, SMSky ani nič podobné.

Odomknutie Facebook účtu bude po novom riešené zaujímavo. Podľa všetkého totiž nebude potrebné klikať na overovacie emaily ani zadávať čísla z overovacích SMS správ. Namiesto toho stačí na Facebook nahrať fotografiu svojej tváre. Ak Facebook vyhodnotí, že je fotka pravá, otvorí ti účet. Ak nie, ponechá ho zamknutý. Fotografiu tváre následne vymaže zo svojich serverov.

Podľa Facebooku je nová funkcia navrhnutá tak, aby oddelila akcie skutočných používateľov. Platiť pritom má aj pri funkciách ako pridávanie si nových priateľov či zakladaní nového účtu. Facebook pri nahraní fotky overí či ide o „unikátny záber,“ ktorý na jeho serveri ešte nebol použitý. Overovanie podlieha poloautomatickému systému.

Systém Facebooku vyhodnotí podozrivú aktivitu podľa toho, odkiaľ pridávate príspevky. Ak ste celý rok, povedzme v Bratislave a o pár hodín sa snažíte pridať príspevok z New Yorku, služba vás automaticky odhlási a bude vyžadovať dodatočné overenie.

TIP REDAKCIE
Huawei Nova 9 prichádza na Slovensko so 66 W nabíjaním a 120 Hz OLED displejom

Ak si myslíš, že ťa na Facebooku hackli, zamier na web www.facebook.com/hacked.

Total
22
Zdieľaní
Total
22
Zdieľať