Elektrický kamión od Tesly predstavia už budúci týždeň

Elon Musk ho označil slovom neskutočný. Tesla sa chystá predstaviť svoj vysokovýkonný elektrický ťahač už 16. novembra.

Elon Musk ho označil slovom neskutočný. Tesla sa chystá predstaviť svoj vysokovýkonný elektrický ťahač už 16. novembra.

Pôvodne sa ho chystali oficiálne predstaviť už 26. októbra, no tento termín bol odložený kvôli kampani, ktorá sa konala v Puerto Ricu. Tesla teda venovala čas a svoje zdroje do zriadenia vybavenia na vytváranie a ukladanie slnečnej energie. Teraz nás ale už konečne pozýva pozrieť sa na ich impozantný elektromobilFirma dúfa, že takéto vozidlo by mohlo byť konkurenciou pre tradičné dieselové kamióny, ktoré dokážu prejsť vzdialenosť viac než 1 609 km na jednu nádrž. Tvrdia, že na jedno nabitie je tento vysokovýkonný elektrokamión schopný prejsť niečo medzi 321 – 482 km, čo si určite vyžaduje značnú kapacitu batérie.

Má mať systém autonómneho riadenia, no zatiaľ prejde len kratšie vzdialenosti

Elon Musk potvrdil, že Tesla na dizajne kamiónu úzko spolupracovala s poskytovateľmi logistiky a aj to, že ich pomoc bola skutočne užitočná vo vytváraní vozidla, ktoré bude rezonovať s komerčnými operátormi. Výkon týchto kamiónov bude viac prispôsobivý pre krátke alebo stredné vzdialenosti, čiže zvládne cesty z mesta do mesta alebo z mesta do prístavu. Ďalšiou funkciou, ktorú Tesla prinesie, by mal byť určitý druh autonómnej schopnosti riadenia.

Podnikli už mnoho krokov v oblasti autonómnej technológie a zakomponovať ju aj do elektrického kamiónu by firmu mohlo potencionálne posunúť vysoko do konkurenčnej oblasti komerčnej prepravy, o ktorú sa usilujú aj Uber a Waymo.

TIP REDAKCIE
Spoločnosť Nothing to roztočí: Budúci rok príde s prvým smartfónom!

Informácií zatiaľ poznáme pomerne málo, no nemusíme sa ničoho báť, pretože onedlho sa istotne dozvieme niečo nové – samozrejme vďaka udalosti, ktorá sa bude konať už budúci týždeň v Hawthorne neďaleko LA.

Total
25
Zdieľaní
Total
25
Zdieľať