Bill Gates už opäť nie je najbohatší človek na Zemi: Stal sa ním šéf Amazonu!

Po Google, Inteli a Microsofte svoje finančné výsledky zverejnil aj najväčší predajca na svete, Amazon. Ako už býva zvykom, Amazon opäť všetkým ukázal, ako sa to robí.

Po Google, Inteli a Microsofte svoje finančné výsledky zverejnil aj najväčší predajca na svete, Amazon. Ako už býva zvykom, Amazon opäť všetkým ukázal, ako sa to robí. Firma totiž prosperuje najlepšie vo svojej histórii, o čom svedčí aj rekordný rast príjmu. To sa pochopiteľne odrazilo aj na zvýšení hodnoty celej firmy a tým pádom aj na bohatstve zakladateľa a šéfa Amazonu, Jeffa Bezosa.

Keď hovoríme, že to Amazon „všetkým ukázal,“ tak to tak aj myslíme. Príjem sa za posledný štvrťrok zastavil na neskutočných 43,7 miliardách dolároch, čo je o 34 % viac, než za rovnaké trojmesačné obdobie spred minulého roka.

Neustále investovanie

Hviezdou Amazonu je napríklad jeho cloud, AWS (Amazon Web Services), ktorý spoločnosti priniesol 4,6 miliardy dolárov. Minulý rok to bolo len 3,2 miliardy dolárov. Samotný zisk Amazonu však nie je nijako špeciálny. Firma si zaknihovala len 256-miliónový profit, a to z toho dôvodu, že Bezos neustále investuje. Príkladom je obrovská akvizícia reťazca Whole Foods, ktorý Bezos kúpil za 13,7 miliárd dolárov. Od akvizície však reťazec stihol priniesť príjem vo výške 1,3-miliárd dolárov.

Jeff Bezos je opäť najbohatším človekom na Zemi

Viac reklamy

Amazon sa zároveň púšťa aj do reklamy a samozrejme aj do kreditných kariet, ktoré sú pri nakupovaní v ich eshope mimoriadne úspešné. Príjem z reklám a kreditných kariet sa vyšplhal na závideniahodných 1,12 miliárd dolárov, čo je medziročný nárast o 58 %.

TIP REDAKCIE
Trump chystá vlastnú sociálnu sieť: TRUTH Social môže prísť už v roku 2022!

Jeff Bezos sa vzhľadom na hodnotu akcií Amazonu opäť dostal na prvé miesto rebríčka najbohatších ľudí na celom svete. Vlastní totiž 81 miliónov akcií spoločnosti, čo predstavuje celkom 90,6 miliárd dolárov. Na takúto čiastku nemá ani Bill Gates.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať