Apple priznáva: iPhone X nemá dokonalý displej, toto na ňom môžete vidieť!

Máš už nový iPhone X? Výborne, gratulujeme! Zohnať ho nebolo až také jednoduché, ako s inými telefónmi. Novinkou je aj nový displej s malým výrezom vo vrchnej časti, že?

Máš už nový iPhone X? Výborne, gratulujeme! Zohnať ho nebolo až také jednoduché, ako s inými telefónmi. Novinkou je aj nový displej s malým výrezom vo vrchnej časti, že? Skvelé. Užívaj si to, kým môžeš.

Podobne, ako používatelia ďalších smartfónov s OLED displejmi sa však môžeš stretnúť s niekoľkými zvláštnosťami, na ktoré upozornil aj samotný Apple. Spoločnosť sa dokonca na svojom webe snaží zraziť očakávania od nového displeju tým, že vysvetľuje, aké nedokonalosti na ňom môžeš vidieť.

Presne tak, displej, ktorý má kontastný pomer 1 000 000:1 a kvalitné zobrazenie farieb vďaka podpore farebného gamutu HDR10 či Dolby Vision má problémy. Môže totiž meniť farby a dokonca sa prepáliť.

Displej na iPhone X môže trpieť nedokonalosťami

Ak sa na displej nepozriete priamo ale z uhla, môžete si všimnúť mierne iné farby. Ide o charakteristickú vlastnosť OLED displejov, a tak aj o normálne správanie. Pri dlhšom používaní je možné, že na displeji zbadáte niekoľko vizuálnych zmien. Medzi nimi napríklad aj „prepálenie – burn in“, čo znamená, že displej ukazuje obraz, ktorý tam už nie je aj vtedy, keď sa už pozeráte na iný obraz,“ varuje výrobca.

TIP REDAKCIE
EÚ prichádza s novou smernicou: Poistenie zrejme bude povinné aj pre výkonnejšie elektrické kolobežky

Apple potom spísal niekoľko tipov, ako môžeš predĺžiť životnosť displejov, medzi ktorými je samozrejme aktualizácia softvéru, nastavenie automatického jasu, vypínanie displeja, keď ho nepoužívaš, nezobrazovanie statických obrázkov po dlhšiu dobu a nenastavovanie jasu na maximum.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať