Lexus LS+ vyzerá byť poriadne divoká a autonómna mašina

Aj keď nám Lexus nedávno predstavil nový LS, tu je pohľad na budúcnosť Toyoty a jej luxusnej výroby.

Aj keď nám Lexus nedávno predstavil nový LS, tu je pohľad na budúcnosť Toyoty a jej luxusnej výroby.

Bežne to vyzerá tak, že výrobca vydá koncept, potom výrobný model, potom to všetko okolo roku spí na vavrínoch a potom sa začne znova. Ako sa ale zdá, nikto nepovedal Lexusu o treťom kroku.

Lexus využil pódia na Tokyo Motor Show aby nám ukázal nový LS+ Concept a plány do budúcnosti ohľadom výroby. Aj keď bol nedávno vydaný zbrusu nový LS, Lexus sa stále snaží pozerať do budúcnosti. Ich predstava budúcnosti je kombinácia autonómneho zariadenia a luxusu. Myslíme, že môže byť.

Čo má pre nás LS+ nachystané?

Auto má trošičku smiešny štýl. Predná časť auta je pokrytá miš-mašom elegantného osvetlenia a množstvom mreží. Na predku nenájdete niečo, čo buď nie je osvetlenie alebo mreža. Zadná časť auta je o niečo citlivejšia a s výrazným osvetlením. Aspoň že nám mreža z prednej časti nesiaha až sem. Zadná časť je podobná terajšiemu LS viac, ako predná časť. Bočné okná sú na elektrinu, pretože terajšie okná sú až “moc z 20. storočia”.

TIP REDAKCIE
RECENZIA Motorola Moto G200 5G: Smartfón s najlepším pomerom ceny a výkonu?

Jedna časť, ktorá nás privádza späť na Zem, je jeho semi-autonómny systém. Highway Teammate je schopný kontrolovať a riadiť auto na diaľniciach: udržať auto vo svojom pruhu a v dostatočnej vzdialenosti od druhých vozidiel. Čo odlišuje tento systém od ostatných (rovnakých) systémov je to, že Highway Teammate má pochopenie zlučovania a rozdeľovania sa. Systém je taktiež schopný sa “učiť za chodu”.

Kedy uvidíme tento kúsok na cestách?

Lexus dúfa, že bude schopné vypustiť nové vozidlo na cesty už v roku 2020. Ak sa tak stane, tak to pravdepodobne bude spolu s terajším LS, keďže Lexus nebude do dvoch rokov prerábať celý projekt. Keď nad tým tak premýšľame, tak na predchádzajúcej generácii LS bol spoločnosťou Toyota vykonaný dosť dobrý výskum. Koncept zatiaľ nemusí dosiahnuť procesu výroby, súčiastky však áno.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať