Čo očakávať od gamingu v roku 2018?

Očakáva sa, že rok 2018 prinesie lepšie možnosti pre hráčov i posilnenie vplyvu moderných e-športov. Otázniky visia nad virtuálnou realitou.

0
8

Rok čo rok sa odborníci predháňajú v predpovediach toho, čo do prostredia gamingového sveta prinesie ten nasledujúci rok. Bude to rok zdanlivej stagnácie bez veľkých ideý alebo azda práve naopak, rok veľkých revolučných projektov, ktoré ovplyvnia gamingový svet na nasledujúce roky? Asi nikoho neprekvapí, že niektoré predpovede sa naplnia hneď, iné vôbec a niektoré sa síce naplnia, no s niekoľkoročným odstupom.  Bude rok 2018 vo svete gamingu prelomový? Budeme konzervatívni a povieme, možno.

To, čo je takmer isté je to, že e-športy budú ďalej získavať na „cene“, doslovne i obrazne. Kým pred dvomi rokmi vygenerovali príjmy za osemsto miliónov dolárov, odhaduje sa, že v budúcom roku to bude aj viac než dvakrát toľko. Dnes platí, že v porovnaní s rokom 2012 narástol počet fanúšikov sledujúcich e-športy prostredníctvom kanálov ako Twitch približne trojnásobne. O sile týchto športov svedčí i fakt, že v rámci snahy dostať ich na Olympijské hry budú súčasťou i budúcoročných ázijských hier.

I v oblasti online kasínovej zábavy sa očakávajú zmeny k lepšiemu. Ak by ste si dnes otvorili napríklad Cherry Casino, zistili by ste, že si tu za hru nezaplatíte takzvanými digitálnymi menami ako je Bitcoin alebo Digibyte. Rok 2018 skoro určite prinesie väčšie možnosti aj pre tých hráčov, ktorí z rôznych príčin nechcú platiť ešte stále tradičnými spôsobmi. Počas marcovej gamingovej konferencie v Gruzínsku bol dokonca vyslovený predpoklad, že v roku 2018 začnú takmer všetky online kasína prijímať vklady a vyplácať výhry aj v bitcoinoch.

Bude rok 2018 rokom boomu okuliarov s virtuálnou realitou? Ak by sme mali veriť futurologičke Cathy Hackl, tak áno. Tá tvrdí, že nadchádzajúci rok bude vďaka futbalovému šampionátu veľkým rokom na fenomén virtuálnej reality. My sme podstatne viac skeptickejší. O tom, že veľký rozmach v oblasti virtuálnej a augmentovanej reality počúvame už niekoľko rokov, no zatiaľ k tomu nedošlo. Súhlasíme však s Cathy Hackl, bude to záležať aj od rýchlejších procesorov a ďalšieho zdokonalenia techniky.

TIP REDAKCIE
Televízia, sex či alkohol. Čo sme ochotní obetovať za smartfón?

Jedno je isté aj bez predpovedí futurológov. Rok 2018 niečo prinesie. Otázkou nie je len to, či si budú môcť online kasínoví hráči zaplatiť bitcoinmi alebo si zahrať v online kasíne vďaka špeciálnym okuliarom alebo to, či sa e-športy stanú olympijskými športami. Otázniky visia aj nad budúcnosťou herných konzol, multimédii alebo vplyvu sociálnych sietí na rozmach gamingu. Ak aj rok 2018 nebude prelomový, pripraví opäť pôdu na to, aby tým bol možno ten nasledujúci rok.

-Tlačová správa-