dusik

Extrémne pretaktovanie: Výkonný Core i7-8700K ponoril do tekutého dusíka a dostal z neho 7.4 GHz!

No, to netrvalo veľmi dlho. Overclocker, po našom „pretaktovávač“, sa pohral s procesorom Core i7-8700K, z ktorého dostal skutočne všetko.

No, to netrvalo veľmi dlho. Overclocker, po našom „pretaktovávač“, sa pohral s procesorom Core i7-8700K, z ktorého dostal skutočne všetko. Za pomoci tekutého dusíka sa mu podarilo dosiahnuť taktu 7,405 GHz. Rozhodne nejde o praktický spôsob, ako zvýšiť výkon svojho počítača, ako rekord to však stačí.

Core i7-8700K v základe tiká na 3.7 GHz, pri režime Turbo dokáže zrýchliť na 4.7 GHz. Mladému Kovanovi Yangovi to však nestačilo. Vďaka poriadnemu chladeniu dokázal pre tento model procesora stanoviť nový rekord. Najvyšší doteraz dosiahnutý takt rovnakého procesora bol 7.3 GHz.

Aby to pán Yang dosiahol, musel nastaviť až 73x násobič a zvýšiť rýchlosť zbernice na 101,44 MHz. Nespomína sa, pri akom napätí sa mu to podarilo, no predpokladáme, že išlo o rovnako šialenú hodnotu. Čo sa základnej dosky týka, použitý bol model MSI Z370 Godlike Gaming.

intel i7 8700k

Ak sa chystáš kúpiť si rovnaký procesor a chceš ho pretaktovať, mal by si pohodlne dosiahnuť stabilných 4,8 GHz až 5 GHz. Záleží však na tvojej zostave, šikovnosti, ako aj na fakte, že každý procesor je kúsok iný. Niektoré kusy sa pretaktovávú ľahšie, iné zas ťažšie. Každopádne, na rekord Kovana Yanga mať asi nikdy nebudeme.

Total
9
Zdieľaní