Xiaomi predstavilo tri novinky: Toto je Mi MIX 2, Mi Note 3 a Mi Notebook Pro!

Čínsky výrobca spotrebnej elektroniky vyrukoval s nákladom troch horúcich noviniek, ktoré sú určené ako do ruky, tak aj na stôl.

Čínsky výrobca spotrebnej elektroniky vyrukoval s nákladom troch horúcich noviniek, ktoré sú určené ako do ruky, tak aj na stôl. Jedna z nich totiž nesie podobu nádherne spracovaného laptopu pre profesionálov.

Tou najväčšou je však generačný nástupca za minuloročný hi-tech smartfón Mi MIX, kde nastalo pár vizuálnych, konštrukčných či hardvérových zmien. Mi Note 3 poteší každého, kto preferuje lacné, no dobre vybavené smartfóny a posledná novinka, Mi Notebook Pro, zase toho, kto má vysoké nároky.

Xiaomi Mi MIX 2

Model Mi MIX 2 kombinuje bezkonkurenčne tenké rámiky okolo 5,99-palcového displeja s pomerom strán 18:9 a Full HD+ rozlíšením, high-end čipset Snapdragon 835, až 8 GB operačnú pamäť RAM a aj prémiové telo z keramiky alebo leteckého hliníku. Oproti predchodcovi ubudlo z kapacity batérie (1 000 mAh) a tiež zo spodného rámu pod panelom, ktorý je tentokrát menší až o 12 percent.

Cena: od 420 eur
Dostupnosť: koniec tohto mesiaca

Xiaomi Mi Note 3

Stredná trieda za skvelé peniaze. Aj tak by sa dal definovať smartfón Mi Note 3 ponúkajúci dvojitý fotoaparát a elegantné telo okorenené oblými krivkami. Okrem 5,5-palcového Full HD displeja je v ponuke aj 3 500 mAh akumulátor, rýchle nabíjanie, 16 Mpx predný snímač s obrovskými pixelmi či asistenciou umelej inteligencie. Tá zabezpečuje, aby mal softvérový mejkap blízko k realite.

Cena: od 320 eur
Dostupnosť: od tohto mesiaca

Xiaomi Mi Notebook Pro

Po laptope Mi Notebook Air prišiel rad aj na lepšie vybaveného a fyzicky rozmernejšieho súrodenca, ktorý nesie označenie Mi Notebook Pro. Všetko teda naznačuje tomu, že tu hovoríme o konkurentovi slávneho kúsku MacBook Pro z dielne kalifornského jabĺčka.

Xiaomi svoju novinku vybavilo 15-palcovým displejom, iba 15,9 mm tenkým telom z hliníku, veľkou klávesnicou, procesorom Intel Core i7, dedikovanou grafickou kartou GeForce MX150, 16 GB RAMkou, rýchlym nabíjaním (50 % za 35 minút) alebo biometrickým snímačom odtlačkov prstov.

Cena: od 710 eur
Dostupnosť: zatiaľ iba v Číne