Posádka ISS zaznamenala okamihy pred zachytením zásobovacej kapsule spoločnosti SpaceX. Dragon im v priebehu tohto týždňa priniesol čerstvé potraviny, vedecké materiály a aj výkonný superpočítač. 

Záznam v podobe autentického videa ponúka vzácny pohľad na jedinečný moment, kedy sa ju astronauti snažia zachytiť prostredníctvom výsuvného robotického ramena, aby následne mohli takmer 3-tonový náklady vyložiť na palubu stanice.

Naložený Dragon vyniesla na obežnú dráhu zeme nosná raketa Falcon 9, a to v rámci dvanástej zásobovacej misie SpaceX, ktorá niesla názov CRS-12. Odpal prebehol prostredníctvom známej rampy Cape Canaveral, po ktorom kapsula strávila na orbite našej modrej planéty niekoľko hodín, až nakoniec prišla do dosahu Medzinárodnej vesmírnej stanice.

Nosná raketa bola krátko po odpálení odpojená, čo jej umožňovalo návrat domov. Pri spiatočnom lete využili už dobre natrénovanú propulzívnu techniku a vďaka nej pristáli presne v strede vyhradenej plošiny, čím ušetrili milióny dolárov. A podobný osud zakaždým čaká aj Dragon. Keď dokončí svoju úlohu, tak poputuje späť na Zem, prejde recykláciou a môže byť znovu použitý.

Tie najdôležitejšie momenty posledného zásobovania ISS nájdeš na krátkom videu nižšie.