Taiwan chce batérie od Tesly. Nedávny výpadok verejnej siete spôsobil veľké škody

Z času na čas sa stane, že verejne dostupná elektrická sieť vypadne a ľudia zostanú bez šťavy.

Z času na čas sa stane, že verejne dostupná elektrická sieť vypadne a ľudia zostanú bez šťavy. Tesla chce takýmto neželaným situáciám predchádzať inštaláciou obrovských batérií, o ktoré má po novom záujem nielen Austrália.

Ako informuje web Nikkei, zlyhanie energetického systému v miestnej elektrárni fungujúcej prostredníctvom fosílnych palív zapríčinilo, že Taiwan začali zaujímať všetky potenciálne prevencie. A keďže medzi tými najlepšími figuruje aj akumulátor z dielne vizionára Elona Muska, ázijská krajina zvažuje, že mu predsa len dá šancu.

Tesla používa technológiu lítium-iónových batérií, aby pomohla Austrálii a Kalifornii implementovať inteligentné siete a sieťové zásobníky, preto by sme sa v budúcnosti mohli od nich niečo naučiť. Pokúsime sa zistiť, či tu existuje vhodné riešenie… budeme s nimi v kontakte,” uviedol na margo zlyhania elektrárne, čo vraj napáchalo až niekoľkomiliónové škody, a následujúcich krokov vlády už bývalý minister vedy a technológií, Chen Liagn-gee. Ten po incidente bez váhania odstúpil.

TIP REDAKCIE
V Európe sa rozmáhajú opičie kiahne. O čo ide a treba sa obávať?

Pokiaľ by potom opäť niečo zlyhalo, spotrebiteľov elektrickej energie v takom prípade už nečakajú žiadne katastrofické scenáre, počas ktorých si nemajú ako nabíjať mobilný telefón alebo si musia míňať dáta z chudobného dátového balíčka od mobilného operátora, pretože im nefunguje Wi-Fi. V dobe výpadku verejnej siete by totiž prišli na scénu naplnené batérie od Tesly, ktoré v Austrálii vydržia slúžiť cez 100 dní.