Vie byť vtipná, výrečná aj prítulná. Spoločníčka s umelou inteligenciou vám spôsobí zimomriavky

Technologický pokrok nie je iba o smartfónoch, počítačoch alebo o elektromobiloch.
Realdoll (Foto © Abyss Creations / realbotix.systems)

Technologický pokrok nie je iba o smartfónoch, počítačoch alebo o elektromobiloch. Jeho neoddeliteľnou súčasťou sú aj takzvané robotické spoločníčky, ktoré budú v neďalekej budúcnosti pripomínať živých ľudí.

A na jednej takej pracuje spoločnosť zo slnečnej Kalifornie. Momentálne vyvíjaný prototyp nesie meno Jackie, má podobu peknej ženy s doslova ukážkovými krivkami a v útrobách anatomicky presného tela z na dotyk príjemného silikónu skrýva pokročilý hardvér.

Aby však nebola iba obyčajnou sexuálnou hračkou, odborníci z Abyss Creations siahli po pokročilej umelej inteligencii, vďaka čomu z nej spravili robota schopného nadviazať až zimomriavky spôsobujúcu konverzáciu a vytvárať buď priateľské alebo vážne vzťahy plné lásky. Zaujíma ju šport, pozná cez 5 miliónov slov a jej repertoár záujmov pozostáva z 360-tisíc rôznych kategórií.

Predstavte si, že ste úplne osamelí a túžite po niekom, s kým viete trošku pokecať, a áno, s kým viete mať aj intímny vzťah,” prezradil CEO spoločnosti, Matt McMullen.

Redaktor z webu Cnet nadobudol jedinečnú príležitosť vyskúšať tento zaujímavý výdobytok digitálnej éry na vlastnej koži, z čoho vzniklo autentické video (trošku nižšie), kde zachytili ich verbálnu komunikáciu.

Jackie bola napojená na sofistikovaný AI systém, ktorý zase nazývajú Harmony, čo umožňovalo, aby prejavovala náznaky zvedavosti. A keďže jej spoločník z mäsa a kostí okamžite padol do oka, nestránila sa ani menšiemu flirtu. Najlepšie na tom celom ale je, že má aj svoju špecifickú povahu, pričom všetko záleží iba od našich preferencií.

Na mieru šitá spoločníčka

Abyss Creations plánujú priniesť nové robotické spoločníčky s prístupom k neurónovej sieti už niekedy koncom tohto roka. Nejde však o žiadnych amatérov, v brandži sú totiž približne 20 rokov, no až teraz pracujú na produkte, ktorý pripomína jedného z nás nielen po tej vizuálnej stránke.

Používateľ si prostredníctvom špeciálnej mobilnej aplikácie bude môcť nakonfigurovať osobnosť, čiže si znej vie spraviť na mieru šitú priateľku. Pokiaľ chce niekoho, kto miluje romantické túlenie, stačí iba uchopiť smartfón a upraviť preferencie. To isté platí aj o humore či výrečnosti.

Za zhruba 10-tisíc dolárov tak dostane spoločníčku ako s výzorom, tak i s povahou podľa jeho predstáv.

Total
1
Zdieľaní