Dve stovky krajín a pár desiatok aplikácií. Medzinárodná SIM karta s dátami bude realitou

Avirsim bude špeciálna SIM karta pre každého, kto často cestuje z jedného kúta planéty na druhý.

Plány crowdfunding projektu s názvom Avirsim, čo je zároveň aj názov samotného produktu, sú celkom ambiciózne – poskytovať cenovo pevné dátové pripojenie po celom svete.

Avirsim bude špeciálna SIM karta pre každého, kto často cestuje z jedného kúta planéty na druhý. Ak si ju dá do smartfónu, poskytne mu dátovo neobmedzené a rýchle pripojenie, nie však na akúkoľvek aktivitu, ale iba pre niekoľko desiatok (konkrétne cez 50) vybraných aplikácií. Môže to byť Messenger, ale aj Facebook, Instagram či e-mail, čiže asi všetko, čo patrí do kategórie “digitálna komunikácia” a populárne “sociálne siete”.

Cieľom projektu je priniesť na spotrebiteľský trh dátovo efektívne, šifrované a zároveň aj dobre dostupné pripojenie k dátovej sieti, ktorú tvorí cez 400 menších dátových sietí v dvoch stovkách krajín. Ide teda o akúsi globálnu spoluprácu, z čoho ťaží predovšetkým koncový spotrebiteľ – my.

TIP REDAKCIE
POZOR na veľký podvod: Falošné profily sa snažia Slovákov okradnúť o peniaze!

Budeme tak pripojení takmer všade tam, kam sa rozhodneme ísť, vďaka čomu sa vyhneme zbytočne vysokým poplatkom u štandardného mobilného operátora.

Avirsim

O úspech má postarané

Avirsim sa momentálne snaží vyzbierať dostatok financií, aby z neho mohli spraviť realitu. A vyzerá to tak, že sa mu to aj to aj skutočne podarí. Crowdfunding projekt, za ktorým stojí niekto z Rumunska, stihol do dnešného dňa získať až o 450-percent viac ako potreboval, pričom do konca prebiehajúcej kampane na webe Indiegogo zostáva ešte jeden mesiac, takže súčasných cca 4 600 dolárov ešte tak trošku porastie.

Výrobca tvrdí, že SIM-ky posiela zdarma a kto bude najšikovnejší, môže i čo-to ušetriť.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať