Americký priekopník z mobilného priemyslu plánuje podľa dostupných informácií priniesť doslova ukážkové inovácie. Myšlienka, s ktorou sa pohráva, hovorí o unikátnom displeji so schopnosťou dávať dokopy vzniknuté praskliny ochrannej vrstvy.

Všetko odhalila žiadosť, kde si niečo také chce dať patentovať. Spoločnosť Motorola v nej spomína elektronické zariadenie so zobrazovacím panelom, ktorý vyrobia z „polyméru s tvarovou pamäťou“. Materiál stačí iba trošku zahriať vyššou teplotou a následne sa všetko poškodené vráti späť do pôvodného tvaru.

Miesta, kde praskliny vzniknú, bude samostatne vyhľadávať a samostatne označovať špeciálny softvér, a to s asistenciou jedného alebo viacerých procesorov smartfónu, tvrdí v tých dňoch odhalená patentová prihláška. Samotný ohrev zase zabezpečia prítomné „termálne objekty“, takže na používateľa nie sú kladené absolútne žiadne požiadavky. Čo rozbil, to si zariadenie opraví.

Samozrejme, nejaká prihláška ešte hneď neznamená, že z toho niekedy vznikne reálny produkt, respektíve samostatná súčiastka. Uvidíme teda, čo si prinesie neďaleká budúcnosť, no o záujem by núdza určite nebola.