Americký gigant nestráca nádej ani po viacerých odmietnutiach. Práve naopak, šéf marketingového oddelenia Xbox divízie je plný optimizmu a dúfa, že súčasné rokovania s japonským výrobcom spotrebnej elektroniky skočia viac ako dobre.

O akých rokovaniach je ale reč? Ako len nedávno prezradil počas každoročne organizovaného podujatia Gamescom 2017 sám Aaron Greenberg pre web GAMEREACTOR, Microsoft má so Sony rozbehnutú celkom nádejnú debatu o možnostiach vzájomnej spolupráce v oblasti crossplay, čo znamená, že chcú zjednotiť majiteľov dvoch populárnych herných konzol – PlayStation a Xbox.

Sme so Sony v kontakte, spolupracujeme s nimi na Minecrafte a, samozrejme, chceme im umožniť byť súčasťou toho všetkého; jedna komunita, čím zjednotíme hráčov. Takže s nimi komunikujeme a dúfame, že našu iniciatívu podporia.

Multiplayer tituly s podporou pre crossplay by tak mohli hrať, ako keby používajú tú istú konzolu, čiže spolu. Microsoft a Sony tak v podstate vytvoria jednu spoločnú platformu, prostredníctvom ktorej zjednotia hráčov po celom svete. Rovnako však nemožno vylúčiť ani to, že sa k nim postupom času pridá aj Nintendo s jeho unikátnou konzolou Switch.