Ilustračný obrázok

Microsoft chce so Sony zjednotiť PS a Xbox hráčov. Crossplay môže byť onedlho realitou

Americký gigant nestráca nádej ani po viacerých odmietnutiach.

Americký gigant nestráca nádej ani po viacerých odmietnutiach. Práve naopak, šéf marketingového oddelenia Xbox divízie je plný optimizmu a dúfa, že súčasné rokovania s japonským výrobcom spotrebnej elektroniky skočia viac ako dobre.

O akých rokovaniach je ale reč? Ako len nedávno prezradil počas každoročne organizovaného podujatia Gamescom 2017 sám Aaron Greenberg pre web GAMEREACTOR, Microsoft má so Sony rozbehnutú celkom nádejnú debatu o možnostiach vzájomnej spolupráce v oblasti crossplay, čo znamená, že chcú zjednotiť majiteľov dvoch populárnych herných konzol – PlayStation a Xbox.

Sme so Sony v kontakte, spolupracujeme s nimi na Minecrafte a, samozrejme, chceme im umožniť byť súčasťou toho všetkého; jedna komunita, čím zjednotíme hráčov. Takže s nimi komunikujeme a dúfame, že našu iniciatívu podporia.

Multiplayer tituly s podporou pre crossplay by tak mohli hrať, ako keby používajú tú istú konzolu, čiže spolu. Microsoft a Sony tak v podstate vytvoria jednu spoločnú platformu, prostredníctvom ktorej zjednotia hráčov po celom svete. Rovnako však nemožno vylúčiť ani to, že sa k nim postupom času pridá aj Nintendo s jeho unikátnou konzolou Switch.